Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem szobatisztaság...

Farkangyall kérdése:

Hogyan neveljem szobatisztaságra a kutyámat? Csak bent hajlandó elvégezni a dolgát.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most fogadtunk örökbe egy kutyát menhelyről, ~8hónapos.

Eddig még soha senki nem foglalkozott vele ezért nem tud semmit, a szobatisztaságra nevelés is előttünk van.

A kutya egészen egyszerűen kizárólag bent szereti elvégezni a dolgát. Kint róttuk vele a köröket több órán át de még csak jelét sem adta annak, hogy pisilni szeretne. Amint felérünk a lakásba 1-2 percen belül már pisil is a szőnyeg közepére...

Nőstény kutyáról lévén szó nem is csinál semmi különlegeset pisilés előtt csak nekikezd..

+infó: lehet, hogy a póráz zavarja, mivel csak azzal tudunk sétáltatni, amíg nem jön vissza addig nem is tudjuk elengedni kint.

A segítőkész válaszokat előre köszönöm!



2016. márc. 11. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte vigyétek le nagyon gyakran 1-2 óránként, mintha 2 hónapos lenne. Ha kint pisil, dícsérjétek meg nagyon, jutalomfalat is mehet. Nem fog menni egyik napról a másikra, de előbb-utóbb rájön majd hogy hol kell elvégeznie a dolgát.
2016. márc. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is csak a kertünkben hajlandó "dolgot intézni", odakint nem igazán. De nagy-ritkán előfordul.


Vidd le gyakrabban, többet, hátha egyszer összejön odakint. Akkor aztán hatalmas dicséret, simi, kaja, mintha megmentette volna a világot.

2016. márc. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal+én azt is csináltam a Pincsi kutyusommal, hogy ahova odapisilt,megmutattam neki,mondtam h nem szabad,ha jó helyre pisilt megdicsértem.Ez egy idő után belerögzült.
2016. márc. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!