Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le lehet már nyírni a kutyámat...

Le lehet már nyírni a kutyámat? Nincs hideg fürdetéshez?

Figyelt kérdés

Van egy puli mixem, akinek nyilván hatalmas bundája van, nem rasztás, de tényleg nagyon vastag. Még nincs nyár, sőt az idő is folyamatosan változik, egyik nap majd megsül a nagy fekete bundában, és folyamatosan vakarózik(nem bolhás, semmi baja nincs, csak ráférne már egy fürdetés is), másik nap pedig még nagyon fúj a szél.

Ilyen időben el lehet már vinni kozmetikushoz, hogy lenyírja és megfürdesse, vagy hideg van még a rövidebb szőrhöz?

Ti mikor szoktátok "kezelésbe venni" a hatalmas kutyaszőrt?:D

(Tavaly nyáron érkezett, így akkor még nagyon kicsi volt, nem is kellett alapból lenyírni, de már akkor is nagyon melege volt egész nyáron, és nem tudom mikor "szokás" levágni a téli bundát.)



2016. márc. 13. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha jol megszaritjatok furdetes utan akkor mar viheted kozmetikushoz!
2016. márc. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A fürdetés és a nyírás is a kozmetikusnál lenne, szóval biztosan jól megszárítaná, csak a rövid szőr miatt aggódok, hogy nem fog-e fázni kora tavasszal a hatalmas bunda után? Mikor a legideálisabb lenyírni?
2016. márc. 13. 13:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen rövidre szeretnétek nyírni?

Még lehetnek nulla fokok, ami alapból nem vészes egy kinti kutyának, viszont ha hirtelen lekerül a kabát, azt megérzi (ahogy a benti kutya is jobban fázik odakint, mert hozzá van szokva a fűtéshez - mint a te kutyád is a bundához). Bár már vedlési időszak van, én azért még várnék vele.


Egyébként szerintem attól nem vakarózik a kutya, mert ráféne a fürdetés, főleg, hogy még csak most lesz egy éves. Sok kutya évekig nem fürdik és problémamentes. Én azért körülnéznék a táp (allergia) és a bűzmirigy háza táján ha azt mondod, hogy a bolhák ellen tutira védekeztek.

2016. márc. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most olyan 15 centis a szőre, nagyjából így néz ki, csak a szeméből ki van vágva a szőr, tehát az "arcán" kicsi:

[link]


És valami ilyesmire gondoltunk, tehát amiben normális kutyaformája lesz, nem pedig egy golyóként fog kinézni:D :

[link]


Vagy ez túl nagy váltás? Remélem nem fogja magát kopasznak érezni, és azt is, hogy a kozmetikus tud majd tanácsot adni.

A vakarózára köszönöm az ötletet, tuti nem bolhás, viszont a táppal lehet valami, most legutóbb csirkéset evett, akkor vakarózott is, de hallottam, hogy sok kutya allergiás rá, így azt nem is adtuk neki tovább.

2016. márc. 13. 14:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Én még várnék. Áprilisig legalább.
2016. márc. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Valószínűleg az lesz, ma is elég hideg volt felénk sajnos.

Köszi a válaszokat!

2016. márc. 13. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!