Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler kan ivartalanítása....

Rottweiler kan ivartalanítása. Pro és kontra?

Figyelt kérdés

Van egyrotweiller 7 hónapos kutyánk. Ivartalaníttatni szeretnénk, mert ezzel az esetleges agressziója csökken. Meg manapság mindenki ajálja...Olyat hallottunk most, hogy fajta tiszta kutyáknál, (nem minden fajtánál) ártalmas, mert megbolondíthatja a kutyát. Próbáltam utána járni ennek, de mindenhol csak a mellette szóló érvek vannak. Ti tudtok erről valamit?

Értelmes válaszokat kérek!


Köszönöm!



2016. márc. 16. 13:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmi alapja nincs. Meg ha lenne is, akkor sem lenne olyan, hogy csak egyes fajtáknál. Mindegyik ugyanahhoz a fajhoz tartozik, ugyanolyan fiziológiával, olyan nincs, hogy a roti megbolondul, ha ivartalanítják, a német juhász meg nem. De ha te még ilyen nagyon nem vagy tisztában a dolgokkal, akkor nem ajánlom a rotit, nekik tapasztalt gazdi kell.
2016. márc. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"... ártalmas, mert megbolondíthatja a kutyát..."


Agyatlan,félanalfabéta kutyás biztonsági droidok szokták előhozni,ezt az alaptalan,kamu dumát!

2016. márc. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az agresszió meg főleg egy rotinál a nevelésen, szocializáción múlik, nem azon, hogy van e golyszi, vagy nincs.. Ha rossz a kerítésed és sok a csaj kutya a környéken, akkor van alapja az ivartalanításnak, egyéb megközelítésben nincs sok..
2016. márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

"ártalmas, mert megbolondíthatja a kutyát."


Ez egy orbitális baromság. Ezt csak az mondja, aki nem akar ivartalaníttatni, és így úgy néz ki, van rá oka.

Az agresszió nevelés és szocializáció kérdése.


Ismerős pit keveréke ivartalanítva lett, kutyákra ugyanolyan agresszív maradt, sőt, 2 évvel később bővült a család, a gyerek közelébe egy kutya sem mehet, mindegyiket támadja. (addig a lánykutyákkal elvolt, játszott). Emberre totálisan veszélytelen.


SZóval mindenképpen javasolt az ivartalanítás, nincs semmi hátránya, csak előnye!

2016. márc. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
8%
Akkor valójában ha eddig csak a kanokkal volt agresszív a kutya, akkor herélés után már a szukákat is támadni fogja..Hol itt az előny? Maximum annyi hogy ha rossz a kerítés nem fog szökni tüzelő kutya után.
2016. márc. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

5-ös. AZt arra írtam, hogy az agresszió nevelés és szocializáció kérdése. Nem foglalkoztak vele úgy, ahogy kellett volna, így ő úgy őrzi a családot, hogy nekimegy a kutyáknak semleges területen. A gyerek miatt már válogatás nélkül. Ez nevelhető lenne, nem azon múlik, hogy ivartalanították-e.

Ha csak a gazdája van otthon, a család többi tagja nincs, akkor elvan a saját területére beengedett lánykutyával is.

2016. márc. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
2 kan rottweiler-el nőttem fel, egész életemben rotiim voltak, most is egy kan rotim van, semmi agresszió nincs benne, sokan félnek tőle(szerencsére) de ez a hülye még a legrusnyább cigány láttán is csak csóválja a csonkot a fenekén :D
2016. márc. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
ez a szocializáció...
2016. márc. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szép napot nektek!!
2016. márc. 16. 17:11
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
Nem bolondul meg a kutya tőle ugyan, meg nem is lesz semmi baja, viszont pláne, hogy nagytestű és pláne, hogy kan, én nem ajánlom egészen 2 éves koráig, vagy legalább másfél! Ugyanis tapasztalatból mondom, hogy nem lesz olyan kanos kiállása, mint eredetileg lenne, amikor valaki megvárja, hogy kifejlődjön a kutya és utána ivartalanítja! Én végig néztem ezt kan és szuka kutyánál egyaránt. Attól nem lesz hererákja, hogy nem 7 hónaposan ivartalaníttatod, hanem másfél évesen. Várj még egy kicsit!
2016. márc. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!