Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador vagy border collie?

Labrador vagy border collie?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és áprilisban valószínűleg kaphatok egy kutyát. A labrador és a border collie nagyon tetszik, mind a kettő van a közelemben. Ha bújós, okos, értelmes, nem romboló kutyát szeretnék melyik lenne a jobb? Második kutya lenne, régebben bishon havanesem volt. Időm lenne rá, szóval az nem probléma, hogy nagy a mozgásigényük.

2016. márc. 20. 16:35
1 2
 1/20 anonim válasza:
7%

Mindkettőnek boldog tulajdonosa vagyok!

A labrador rossz tulajdonsága hogy szökik nem KICSIT!lebontják a kerítést is!:-)

A collival vedlési időszakban lesz elfoglaltságod bőven!Jó kutyázást!:-)

2016. márc. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
6%
A bordel collikat èn jobban szerettem :) Elvileg az a legokosabb kutyafaj , èn szerintem bolder colliet válassz. Igaz azok drágábbak is !
2016. márc. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

#1

Butaság, amit írtál. Már több, mint fél éve egy igen eleven labrador kölyök tulajdonosa vagyok, és nem szökős fajta. Viszont eleinte állandóan széthordta a növényeket, meg a ruhaszárítóról leszedte a ruhákat, stb. Persze megneveltük, és azóta csak nagy ritkán esik meg az, hogy bármit is szétszed.

Border collie-val viszont nincs tapasztalatom, a hosszú szőre miatt hosszútávon kicsit nehéz lenne, de mondtad, hogy van időd meg türelmed, szóval gondolom, nem jelentene problémát. :) Egyébként nagyon tanulékony, intelligens kutyus, de a döntés a te kezedben van. :)

13/L

2016. márc. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A Border Collie a legokosabb kutyafajta. Lehet házi kedvenc persze, de minek ilyen drágán megvenni egy olyan kutyát, ami versenyekre való? Ők erre születtek, hogy tanuljanak. 200 dolgot meg tudnak különböztetni egymástól, stb, őket muszáj tanítani akrobatikus trükkökre. A Labrador szerintem tökéletes házi kedvenc. Okosak, aranyosak, és nagyon tudnak szeretni(persze a border is) és szerintem bőven elég 2. kutyának egy aranyos kis jópofa Labrador.
2016. márc. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A border collie munkakutya,nem csak fizikailag,hanem agyilag is igencsak le kell fárasztani minden nap.Inkább a labrador.Persze őket is kell sétáltatni,meg nevelni,de a collie komolyabb foglalkozást igényel.
2016. márc. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :) még mindig nem tudok dönteni. Az, hogy a border colliet agyilag is le kell fárasztani nem baj, mert szeretném majd a leendő kutyámat nagyon sok mindenre megtanítani
2016. márc. 20. 17:35
 7/20 anonim ***** válasza:
31%
A Labrador nagyon kedves, jó természetű, okos fajta. Ha sok időd van akkor válassz Border Colliet, nagyon nagy mozgásigényű kutya, de emellett nagyon tanulékony, intelligens, szófogadó és egy igazi örökmozgó, de megéri! Mindkettő aranyos, kedves kutya, de én személy szerint a Collie-t ajánlom. :)
2016. márc. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Szívem szerint a border colliet választanám, de annyiba kerülnek, hogy az most nem engedhetjük meg magunknak. Menhelyen találtam egy nagyon aranyosat, a gazdái rakták be. Szerintetek menhelyről érdemes?
2016. márc. 20. 18:05
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A border és a labi nagyjából ugyanannyiba kerül, kb 100-150 ezertől lehet kapni. Ha ezt nem tudjátok összeszedni még részletekben sem, akkor meggondolnám,hogy biztos legyen-e kutya.

Egyébként jó ötlet menhelyről hozni, de ne azért, mert nincs pénz, hanem, mert meg szeretnéd menteni.

2016. márc. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Részletekben biztos összejönne, de most megláttam a neten azt a kutyát, és azonnal beleszerettem. Nem pont azért szeretnék menhelyről, mert drága, ez csak egy ok a sok közül. Az is benne van, hogy megmenthetnék egy nagyon aranyos állatot 
2016. márc. 20. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!