Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámal vagyis...

Mit tegyek a kutyámal vagyis hogy érzésem meg vele?

Figyelt kérdés
Ha elmegyek a boltba csak sír nyuszit és nem az a probléma hogy fél egyedül hanem hogy hiányzom neki. Akár csak a sarki boltba megyek addig sír és kapari az ajtót ameddig haza nem érek és akkor úgy rám ugrik mint ha évekre mentem volna el azért hiszem hogy nem nem az a probléma hogy fél egyedül mert a párom ha itthon van vele akkor is csak ezt csinálja hogy nyüszit és sír és mindig mondja hogy alig várta már hogy haza gyere. Hogy tudnám Meg értetni vele hogy nem tudom mindig magammal vinni és valamikor itthon kel maradnia?

#Egyedulkutyasirnyuszithiany
2016. márc. 23. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Keress rá a szeparációs szorongás kezelésére!
2016. márc. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oké. Köszönöm.
2016. márc. 23. 13:12
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Rossz a hozzáállás, nem azt kell vele megértetni, hogy nem viheted magaddal, ahhoz pont semmi köze, mikor kit viszel magaddal.

Azt kell vele megértetni, hogy nem ő irányítja az életeteket, és nem neki kell döntenie arról, hogy mikor hova mész el egyedül... mivel ahhoz sincs semmi köze.

Meg azt, hogy semmi baj nem történik se vele, se veled, és nem az ő feladata a család őrzése és irányítása.

Az ő feladata a követés, és az elvárt magatartás.


Egyébként a legmeglepőbb az, hogy akkor is csinálja, amikor a párod otthon van.

Mert akkor elképzelni nem tudom, mi a lóf-t csinál eközben a párod?

Ölbe tett kézzel végignézi az egészet?

Miért nem evidencia, hogy a nem kívánt viselkedésről le kell tiltani egy kutyát?!

Miért nem evidencia a napi szintű fegyelmezés?!


Szeparációs szorongásra keress rá , és olvass a témában minél többet.

2016. márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyébként nem űl mondja neki hogy jöjjön hozzá felvenni az ölébe simogassa de akkor is tőr az ajtóhoz és nyűszit.
2016. márc. 23. 13:18
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Mostanában azt írják az okosok, hogy ilyenkor nem bízik benned, és úgy érzi hogy nem tudsz gondoskodni magadról, ezért aggódik hogy történik valami veled.

Meg kell értetned vele hogy te vagy a falkavezér és te gondoskodsz róla, akkor nem fog aggódni.


Hozzá kell tennem hogy ez nem saját tapasztalat, hanem tényleg az utóbbi pár hónapban olvastam hasonló teóriát. Azén kutyáim mindig jól meg voltak magukban. (iletve egymással, mert mindig több volt)

2016. márc. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bollocks ***** válasza:
87%
Szóval ha a kutyád hisztizik, a párod magához veszi és megdicséri? Ne csodálkozz, hogy nem hagyja abba. Tiltásról hallottatok már?
2016. márc. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Persze. Megvan neki tiltva pl. A cipő harap dalás stb..
2016. márc. 23. 13:30
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja és hogy a a WC re megyek vagy főzök vagy bármi mást csinálok jön oda és ott ül mellettem vagy lefekszik.
2016. márc. 23. 13:32
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Pont ezt akartam írni, mint a 6-os.


Helytelenül viselkedik, erre ölbe veszitek és megdicséritek? :O Szóljatok rá ilyenkor, ne simogassátok meg.

2016. márc. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

A kutya nem téged félt, hanem nem bízik abban, hogy visszajössz.


Ha hazaérsz, és ugrál, meg nyugtalan, hagyd figyelmen kívül, ne nyugtatgasd, simogasd, csitítsd, mert olyankor izgul a kutya, és megerősíted ebben, hogy ez helyes. Menj el úgy, hogy rá sem nézel, nem simogatod előtte, nem köszönsz el tőle, és menj haza úgy, hogy ugyanezt megteszed. Csak akkor dícséred, hamár megnyugodott.

Lehet próbálgatni, hogy csak pár percre mész ki, megvárod, hallgatod, hogy megnyugszik e és csak akkor mész vissza. De érdemes utána olvasni, mert én nem vagyok szakértő, de nekem is volt hasonló a kutyámmal, hogy a nyakamba ugrott mindig, mikor hazaértem, és mikor nem voltunk otthon, rombolt.

2016. márc. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!