Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlatok nekem...

EasyHUN kérdése:

Milyen kutyát ajánlatok nekem akita inu, roti vagy németjuhász?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnék egy kiskutyát venni 12 éves vagyok kertes házba élek van egy 7 éves labradorom és minden nap tudnám sétálni vinni+ játszani vele milyen kutyát ajánlatok?
2016. márc. 26. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak sétát és játékot tudsz neki nyújtani akkor egyiket sem ajánlom, mert ennyi foglalkozás mellett mind a 3 fajta szét fogja szedni a házat.
2016. márc. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Németjuhász nagyon talán...

Az akita és a roti mellé erős jellem kell, nem egy 12 éves kisgyerek.

2016. márc. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy ezt írom, és valszeg le fogsz pontozni, de rotit semmiképp nem adnék egy 12 évesnek.

Az nem egy plüss kutya.

A többiről nem tudok nyilatkozni, nekem rotim van, és tudom, hogy hozzá kemény kéz kell, és következetesség, és akkor egy édes kutyus lesz.

2016. márc. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a németjuhászt sem ajánlom. Ahova járunk kutyasuliba, ott van egy 13 éves srác egy németjuhásszal. Tudni kell róla, hogy az apjáé a kutyasuli és gyakorlatilag mindennap ott vannak. Nagyon ügyes a srác, de van az a szint amin nem tud túllépni a kutyával, egyszerűen csak azért, mert egy 13 éves gyereknek, ha a feje tetejére áll sincs olyan jelleme, hogy egy ilyen fajta kutya teljesen komolyan vegye.

És mondom, minden nap ott vannak a suliban, szakemberek közt.

Ha Te annyit tudsz adni a kutyának, hogy naponta dobálod neki a labdát, akkor felejtsd el ezeket a fajtákat.

2016. márc. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Shibam van az Akita kb ugyanaz a jellem csak mondjuk 50 Kilos kiszerelesben. Semmikepp nem ajanlom, ha nem figyelsz oda a szocializaciojara igencsak agressziv tud lenni emberekkel allatokkal egyarant. Bar nagyon szepek a tavolkeleti kutyak, mindnek megvan a magahoz valo esze, es makacssaga, ezert nagyon eros kez es hatarozottsag, kovetkezetesseg kell hozzajuk. Az akita nem egy oleb, nem nez rad "szerelmesen", nem egy labrador aki "el-hal" az emberert. Az altalad felsorolt kutyaknak "munka" kell (a nemetjuhasznak kulonosen), es sok gondod lehet vele, ha ezeket nem adod meg neki(k). Termeszetesen ki lehet fogni ennek gyokeresen ellentmondo jellemeket is, de azert donto tobbsegben jellemzoek rajuk a leirtak.


Javaslok kevesbe akaratos es sokkal emberkozpontubb fajtakat.

2016. márc. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%
Németjuhászt javaslom. Ők nem agresszív fajták, imádják a gyerekeket és nagyon okosak. És szerintem ha sokat apportírozol és sétálsz vele, tökéletesen boldogok lesztek együtt.
2016. márc. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
12 évesnek nem ajánlanám egyik fajtát se ezek közül.Tudom,hogy "degyönyörű",meg minden,de erős a gyanúm,hogy a sétából annyi lenne,hogy ott lobogsz a póráz végén,a kutya meg megy ahova akar...Őket tényleg kemény kézzel kell nevelni.Plusz ha majd továbbtanulsz mondjuk gimnáziumban,ugyanúgy ráérnél-e vele foglalkozni?Ha mindenáron szeretnél még egy kutyát,sokkal jobb lenne menhelyről,lehetőleg ne nagytestűt,ott ismerik az összes kutyát (jobb helyeken),meg tudják mondani,melyik illene hozzád az alapján,hogy milyen feltételeket tudnál/tudnátok biztosítani neki a szüleiddel.
2016. márc. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyiket sem. Pontosabban az akita inu jellemét nem ismerem, de a roti és német juhász nem való gyereknek.

Mindkettőnek szükséges kutyaiskola, képzés, határozott nevelés, korai szocializáció. Munkakutyák!

A séta, játék édeskevés.

Egyébként ha van már egy labradorod, akkor hogyan tudnál 2 kutyát sétáltatni stb.?

A labi mellé miért szeretnél még egy kutyát?

2016. márc. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13%
Süt a dumátokból a lenézés a kisfiú felé!Alternativát nem ajánlotok csak okoskodtok még ha igazatok van is.Gratulálok.
2016. ápr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

En meg pont ugy latom mennyire normalis valaszok jottek. Nem tartanam okoskodasnak. Mindenki nornalisan elmondta a sajat ervet.


Akkor mar en is. Akitat neeeee!!! :D

12 eves vagy. Leszel 13 eves mire kb 1 eves lesz a kutya. Eltelik megint 2... teljesen mashogy fogod latni az eletet (pl kutya nevelest) ami normalis. Viszont egy Kutyanak nem ez kell... azt is mondhatnam hogy egyaltalan nem szerencses egy ennyire eros jellemu fajtanak ez a fajta "bizonytalansag".

Mas ha idosebb testver/rokon/szulo is neveli de akkor o lesz a falkavezer is! :/ ebbe gondolj bele. Mindharom fajtanal igaz! Talan a nemetjuhasznak nem szukseges ekkore jellem. Rotit nem ismerem de megkockaztatom hogy o is igenyli. Az akita viszont elvileg a rotinal is nehezebb, erosebb, kezelhetetlenebb DE minimum egy szint!

Ami fontos hogy egygazdas kutya pl az akita! Es veled maximum csak joba lesz de nem fog falkavezernek tartani. Ha meg nincs idosebb aki megneveli akkor se lesz egy gyilkos dog... HA jo helyen van tartva. Viszont sajat maga ura lesz! Es EMIATT irjak mindenhol hogy nem szabad elsokutyasoknak tartani ilyen fajtat. Mert a kutyak valaha vadkent eltek. Bennuk van most is az onallo akarat. Csak vannak fajtak amit szorozz meg 12-vel! Na az egyik ilyen az akita.

Plusz ket fajta kutya van: okosfajta es intelligens. Az akita az utobbi

Ettol veszelyes. Raadasul tobbfunkcios. Vadasz kutya. Munka kutya(szanhuzas). Harci kutya. Nem veletlenul nem nemetjuhasz es nem roti megy a medve ellen. Az akita az eszevel oli meg az aldozatait nem feltetlen az erejevel.(de azt sem kell lebecsulni!)


Vagy varj alsohangon2 vagy talan 3 evet es utana valaszd ezeket a fajtakat. Vagy keress mas tipust.

Bar ruhellem hogy divatkutya lett... talan az american stafforsshire? Terrier?! ... amstaff! En igy ismerem :D

Sok jot hallok felole ami pozitiv! Ot is meg kell nevelni de konnyebbnek tartom! Erdeklodj utana ha tetszik a fajta! ;)

sok sikert hozza!

2016. ápr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!