Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen temperamentumú a...

Milyen temperamentumú a Westie? Gazdik, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Kistestű kutyafajták között keresgélek, akik közül társat választanék, lakásba. Összefutottam a Westie-kkel, Yorkie-kkal, de idáig a Westie szimpatikusabb. Sokat lenne foglalkozva a kutyával, tanítani akarom, amiből lehet, a legjobbat akarom adni neki.


Olvastam, hogy terrier létére hajlamos picit hevesebb lenni, macskákat kergetni, más kanokkal verekedésbe keveredni.


Mennyire jól nevelhető egy Westie kiskutyus? Milyen velük az élet?



2016. ápr. 4. 12:59
 1/10 anonim válasza:
0%
Ez így van, rengeteget verekszik és egyáltalán nem tűri a kan kutyákat.
2016. ápr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Inkább fogadj örökbe!
2016. ápr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
2016. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de engem tényleges tapasztalatok érdekelnek első sorban, Westie-gazdiktól.


Fajtaleírásokat olvastam már több helyen is, az örökbefogadás/tenyésztős kiskutya meg az én döntésem. Nézelődöm menhelyen is, de emellett érdeklődni akkora bűn?

2016. ápr. 4. 14:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem 15 éve vagyok westie gazdi, így azt gondolom, tudok neked segíteni :)

Igazi energiabombák. Napi 3-4 sétára nyugodtan viheted, és amikor időd engedi, kirándulhatsz is vele, mert nagyon fogja élvezni! Szeretnek bolondozni, és nagyon tudnak manipulálni, de ne hagyd magad!

Emellett makacsok is, következetes nevelést igényelnek!

2016. ápr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Na ez most nekem is aktuális :D

Amúgy nem tud valaki mondani jó westi kennelt árral?

2016. ápr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ :)


A terrierekkel, gondolom, mindig hasonló a helyzet. Még mindenképp megfontolom a dolgot.


Megbízható kennel-javaslatot én is szívesen fogadnék.

2016. ápr. 4. 15:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Franer Westie kennel :)

Nekem is onnan van kutyusom! Nagyon megbizható, jól szocializált, értelmes kutyusok kerülnek ki onnan.

2016. ápr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem westiem van, hanem valami más terrierekből összegyúrt keverékem, de sok westievel volt dolguk.


Tipikus terrierek! Energikusak és jó nagy egójuk van, nagyon határozott, következetes bánásmódot igényelnek és a kisállatok kergetését véresen komolyan veszik, ennek lenevelése lehet komolyabb feladat :D


Más kanokkal bármilyen más fajtájú kankutya hajlamos lehet verekedni, ennek van egy egyszerű gyógymódja: nevelés, fegyelmezés. Ha pont egy kötekedős, kakaskodó kutyát fogsz ki akkor sincs baj, csak már a legkisebb gyanús nézésre, mozdulatra közbelépsz és helyes irányba tereled a viselkedését.

Amúgy westiekből inkább csak önkéntes rendőr típusú, rendezkedő kutyákkal találkoztunk, kifejezetten balhés egyeddel nem.


A terrierek egyébként okos és lelkesen dolgozó kutyák, de néha hajlamosak makacskodni. :)

2016. ápr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem 8 éves ivartalan kan westie kutyusom van, és imádom.

Elég öntörvényű, tulajdonképpen azt csinálja, amit akar, nagyon határozottan kell neki szólni, ha például azt akarom, hogy jöjjön be.

Ennek ellenére nagyon okos, sétánál simán elengedem, követ, nem megy messzire, a többi kutyával egyáltalán nem barátságtalan, inkább olyan kis flegmának mondanám velük, megszaglássza őket, és ennyi. :)

Nagyon játékos is, a labda a mindene. Ha meglát egy labdát, konkrétan transzba esik, neki az kell, nem egyszer avatkozott bele focizó gyerekek játékába például. Szerencsére még egy labda sem látta kárát. :)

Úszni viszont utál például.

A gyerekeket nagyon szereti, türelmes velük, ahogy mindenkivel, szemlélődő típus, de élénk.

És még valami, nagyon sokan azt hiszik, hogy a westie-k ölebek, mint a yorkie-k, de ez egyáltalán nem igaz. A westie vadászkutyának lett kitenyésztve, és ez látszik is rajta, Pami is ment már süni után, úgy kellett elrángatni onnan.

Összességében nagyon jófej kutyák :)

2019. aug. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!