Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mentőkutyának (pl romok...

Mentőkutyának (pl romok között) milyen fajták alkalmasak? Mudi?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 11. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez fajta, de inkább egyed függő. Inkább mali,bc, de a mudi is remek. Erre a célra már kicsinek elkezdik kiképezni a kutyákat.
2016. ápr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is önkénteskedem egy mentőkutyás csapatban, de még kutya nélkül. Mudim volt régebben, vele nem mentőkutyáztam, de alkalmas lehet, csak jól ki kell valasztani az egyedet, ugyanis alapjában véve egy idegenekkel bizalmatlan fajta és ennek a munkának fontos része, hogy örömmel játszon idegenekkel. Ezt sok mudi nem veszi jó néven. Kicsi korától szoktatni kell erre és jól kiválasztani az egyedet. Megoldás lehet az is, hogy egy fiatal felnőttet hozol fajtamentőktől. Időnként vannak nagyon is alkalmas egyedek és nem baj, hogy nem kölyök, egy fiatal felnőtt is jó lehet. Külföldön sokan mentőkutyáznak mudival, bár tény, hogy a mali, border alkalmasabb a nyitottabb személyiségük miatt.
2016. ápr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor valami nyitottabb fajta kellene? Cocker spániel? (Csak kíváncsiságból kérdem.)
2016. ápr. 11. 16:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A cocker jó lehet, de akkor inkább munkavonalból.
2016. ápr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit a mudiról, hogy ha nem kifejezetten a személykeresés érdekel, hanem hajlandó vagy hullakereső kutyával foglalkozni, arra tökéletes lehet a mudi, ott nem kell idegennel játszani.
2016. ápr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem mentőkutyás mudit, nagyon is alkalmas lehet, mert kicsi, könnyű, sok olyan helyre befér, ahová egy nagyobb testűnek már gondot okoz eljutni. Ez az ismerősöm írta, hogy pl. lavinánál az ő mudija simán végigrohant a havon, míg a német juhászok besüppedtek hasig, csak botladoztak. De én is a fajtamentést javaslom. Én szintúgy szimatmunkára alapuló feladatot végzek a mudijaimmal, de csak az egyik vált be (így is óriási szerencsém volt, hogy a kettőből egy megfelelt). A másik kb. fél óra után elveszti az érdeklődését. Nem adnám oda így sem, de így utólag fáj a szívem, mennyi munkára alkalmas, pörgős, terhelhető kutya fordult már meg a fajtamentésnél, sokukkal versenyszerűen sportolnak is a gazdik. Almot sem hoztam le végül, mert semmi garancia nincs arra, hogy amit meghagynék munkára, végül be is válik, meg az sem biztos, hogy sikerül a többit jó gazdához adni. Ha már kevésnek érzem ezt az egy kutyát, hozok egy labdamániás, jó idegrendszerű keveréket menhelyről, vagy a fajtamentéstől mudi jellegűt (lehet akár lógó fülű is, nekik sokkal nehezebb begazdisodni). Ha nem válik be, akkor pedig ideiglenes befogadójaként segítek neki jó gazdit találni. Biztos fáj majd a szívem, de legalább addig sem egy telep rácsai mögött élt, és az új gazdájának sem kell a nulláról kezdenie a nevelését, szocializálását. Sok mudit egyébként azért dobnak ki, mert barátságos idegenekkel. A fajtamentésüket merem ajánlani, személyesen ismerem őket, nem fognak elhallgatni kényes eseteket sem (sajnos olyan menhelyen is voltam önkéntes, igaz, nem sokáig, ahol a harapós, lelki roncs, decukifehérgombóc kutyát simán odaadták kisgyermekes családnak... :(
2016. ápr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!