Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyatartók nagy többsége...

A kutyatartók nagy többsége szerint miért elfogadott, hogy a kutyaürüléket a járda szélén meg szanaszét hagyják, nem szedik össze a kutyájuk után?

Figyelt kérdés

Nem célom, hogy veszekedést szítsak! De tényleg komolyan érdekel. Talán ha megértem, sikerül jobban tolerálnom, mert nem szeretek senkit utálni. Látom a jól öltözött, tiszta, igényesnek tűnő kutyasétáltatókat, törpe és óriás kutyákkal, pórázon vagy anélkül, egy vagy több kutyával stb. Naponta elmegy előttünk kb. 50-100. És egyiknek sem jut eszébe összeszedni. Bicikliút és járda széle tele van. A gyerekkel úgy lehet sétálni, hogy fogom a kezét, pedig 6 éves, és pásztázzuk a terepet. Nem egyszer hazahoztunk már a cipő talpán penetráns büdös kutyaszart, amit aztán vagy áztatsz és sikálod napokig, vagy kidobod a cipőt. És csak reméled, hogy a kutyatartó a kutya orvosi ellátását illetően igényesebb, és nem hoztál haza valami fertőzést is. Volt, hogy a kicsinek a kezéből szedtem ki, mikor megtanult járni, hozta mutatni hogy mit talált. Fertőtlenítő kendő nélkül nem tanácsos kilépni az utcára.

A kutyásoknak meg egy nyamvadt kis zacskó és egy mozdulat.

Tisztelet a kivételnek, és ha találkozom fél évben egyszer olyannal, aki összeszedi, akkor meg is szoktam neki köszönni.

De a kutyásokat, akik kimanikűrözve billegnek a kutya mögött, tényleg egy kicsit sem zavarja, hogy nap mint nap bűzös, undorító kupacok között billegnek? Nem szégyenlik otthagyni? Nekik nem fontos a saját gyerekük, aki arra jár, hogy bele ne lépjen stb?

A napokban egy nő lehajolt egy zsebkendővel, na, gondoltam, milyen rendes, összeszedi. Hát a zsepivel megtörölgette alaposan a kutya fenekét, a kakis zsepit meg ledobta a kupac mellé és elsétált.

És ezek után mi tartja őket vissza, hogy ők is odakakkantsanak a járda szélére? Az igényesség biztos nem.

Miért így működik ez, szerintetek?


2016. ápr. 16. 19:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom, ahol mi sétáltatunk a kutyagazdik 90%-a összeszedi az ürüléket. Pedig rengeteg kutyás van, egy zöldövezeti környezet. Lehet nálatok is, csak szelektív a látásod, és/vagy egy rosszindulatú grafomán vagy.
2016. ápr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%
Aki igénytelen,buta primitív,az akkor is az marad ha kutyát tart.
2016. ápr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Pest megyei városról van szó Budapest mellett. Te hol élsz? Jó neked, ha nálatok nem így van. Nem vagyok rosszindulatú, ne gyanúsítgass! Hidd el, semmi túlzás nincs abban, amit írtam. Ha fotót küldenék a bicikliút széléről, ledöbbennél.
2016. ápr. 16. 19:13
 4/30 anonim ***** válasza:
Nálunk is összeszedik.
2016. ápr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Oké, tök jó, rajtunk kívül biztos van egy csomó település, ahol összeszedik. Ahol nem szedik össze, ott szerintetek miért nem? Ez itt általános probléma, a velünk szemben lévő társasház ajtajára is ki van téve egy plakát emiatt, mert aki nem tart kutyát, azt zavarja, de a környékbeliek másik fele meg tart és nem szedi össze. Facebook körüzenet is ment emiatt...

Tehát van valami ötlet, hogy miért van ez és esetleg mi lenne a megoldás?

2016. ápr. 16. 19:28
 6/30 anonim ***** válasza:
6%

Nálunk is szinte mindenki összeszedi, igaz van 1-2 kivétel, de leginkább nem szándékosság.

Alapvetően, ha a kutya mögötted megy, nem biztos, hogy észreveszed... A dominiancia szempontjából meg azért fontos, hogy ne 5 méterről húzzon, amerre akar.

Aztán póráz nélkül. Fél perc, nem figyelsz.

Vagy figyelsz, el is kezded keresni, de nem veszed észre...

2016. ápr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Náluk kb. a 30% szedi össze. Szerintem is fontos összeszedni, mert nagyon sok kutya van a környéken. Így sok a kaka is.

Egyébként érdekes, hogy az idős néni, aki alig tud már lehajolni mindig összeszedni. A fiatalokra meg inkább jellemző, hogy nem szedi össze.

De azt is észrevettem, hogy a nők inkább összeszedik, mint a férfiak.

2016. ápr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem elfogadott. Sőt pont hogy minket bosszant a legjobban, egyrészt mert mi ugyanarra járunk a kutyánkkal, tehát nagyobb az esélye, hogy belelépünk - és hidd el, én se szeretem a kutyaszart tisztítani a cipőmről -, másrészt mert minket is megbélyegeznek és egy kalap alá vesznek azokkal, akik nem szedik fel. Nálunk is van olyan környék, ahol tudom is, hogy ugyanaz a 2-3 kutya, pontosabban a gazdájuk hagyja ott a halmokat, és nem győzöm kerülgetni, ill. inkább nem is megyek arra. Miközben a másik 20 vagy még több, aki arra jár meg felszedi, mégis olyan mintha "senki" nem szedné fel.
2016. ápr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik, biztos van ilyen is, de ettől nem lenne ekkora mennyiség. Itt az van, hogy nézik a kutyát, miközben dolgozik, várakoznak, aztán mikor a kutya végez, húzzák tovább a kutyát. Nem is próbálják összeszedni. A járda széle is hemzseg, nem hiszem, hogy annyira keresni kell, hogy nem veszik észre a betonon.

Forgalmas helyen lakunk, főút mellett, póráz majdnem mindegyiken van.

2016. ápr. 16. 19:44
 10/30 A kérdező kommentje:
6-osnak szólt.
2016. ápr. 16. 19:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!