Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki dolgozik, annak ne legyen...

Aki dolgozik, annak ne legyen kutyája? Szerintetek jogos az, hogy nem lehet örökbefogadni kutyust, mert sokat lenne egyedül, amikor dolgozok?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék a véleményekre. Van már egy idősödő kutyusom, és fajtamentőktől szerettem volna mellé egy társat. Viszont az alapszabályzatuk szerint nem adnak olyan helyre örökbe, ahol sokat van egyedül a kutyus... Napi 8 órát dolgozom, de napi szinten úgy gondolom eleget foglalkozom a kutyámmal, nem csak sétálunk, hanem klikkerezünk is, játszunk, kutyatársaságba járunk. Hétvégén kirándulni is viszem, időnként kutyasuliba is járunk szintentartó foglalkozásokra. Semmiben nem szenved hiányt, és bár borzasztóan szeretnék én is egész nap vele lenni, sajnos olyan a munkahelyem, hogy nem vihetem magammal. Tudom, hogy nem ez a legideálisabb egy kutyának, de meglepődtem, ez kizáró ok az örökbefogadásnál.

2016. ápr. 18. 15:27
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Most találtam meg a honlapjukon is az örökbefogadás feltételei között:"szintén kizáró ok, ha 6-8-10 órát távol van, így keveset van otthon, nem tud eleget foglalkozni az állattal, gondoskodni róla, ez az életmód sajnos nem alkalmas kutyatartásra."
2016. ápr. 19. 11:35
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó, ha ennyire nem akarják örökbeadni őket, akkor szívjanak velük.

[link] keress rá a kiválasztott fajtára, biztos találsz más szervezetnél is örökbefogadhatót :)

2016. ápr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"szintén kizáró ok, ha 6-8-10 órát távol van, így keveset van otthon, nem tud eleget foglalkozni az állattal, gondoskodni róla, ez az életmód sajnos nem alkalmas kutyatartásra."

Most akkor az emberek 90%-nak ne is legyen kutyája?:O

Komolyan értem én, hogy nagyon jó helyre akarják adni szegény párákat, de gondolkodhatnának, hogy ahhoz, hogy el is tartsa valaki önmagát a családját és a kutyáját dolgoznia is kell valamikor... Lásuk be ebben az országban a kutyabarát munkahely NAGYON kevés, az othonról végezhető munkák száma szintén elég kevés... jó a 10 órás munkaidő tényleg egy kicsit sok, de 8 óra mellettt simán van ideje az embernek a kutyájára...

2016. ápr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

13# Gyerekbarát munkahely sincs, nem hogy kutyabarát.

De pont ezt írtam korábban is: Aki nem dolgozik rendesen, hogyan tartson el egy kutyát, főleg az elvárásaiknak megfelelően?

2016. ápr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
igen tudom:/
2016. ápr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!