Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyus baja? Beteg?

Mi lehet a kutyus baja? Beteg?

Figyelt kérdés

Van egy kutyus, aki nem az enyém, egy kis telephely mellett lakunk, oda tartozik, de gyakorlatilag félig nálunk lakik mert csak mi simogatjuk, foglalkozunk vele.

Ma nagyon rossz hangulata volt, nyomott, bágyadt, gyenge, laposakat pislog, egyértelműen valami baja van, hiszen egyébként mindig nagyon pörgős és vidám.

Az orra nedves volt, a füle nem meleg viszont a hasa, teste eléggé. Étvágya van.

Vajon mi baja lehet? És mit adhatnék neki?

Arra is gondoltam, hogy talán férges, mert néha mintha meg akarná vakarni a feneke felém úgy oda-oda kap...nem lenne csoda hiszen biztosan sosem volt féregtelnítve, olyan 6 hónapos egyébként. Ha féreghajtót adok neki azzal jót teszek, nem árt neki ha amúgy beteg? Vagy nem kéne? Mit tehetnék érte, ha az orvoshoz nincs lehetőségem elvinni?



2016. ápr. 19. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs gazdája a kutyának, akkor szólni kell állatvédőknek, menhelyek, hogy valaki vigye el, ott kapna orvosi ellátást is. Viszont ha csak ti foglalkoztok vele, igazán elvihetnétek orvoshoz is...
2016. ápr. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem okoz gondot szerintem vidd el a dokihoz, ő tud biztosat mondani. Szerintem beteg. Vidd fel a lakásodba takargasd be, adjál neki vizet, és maradj vele simogasd. Ha az orvoshoz nem tudod elvinni akkor hívd fel őket hátha kitud jönni az krvos
2016. ápr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálatok nincs az állatorvos előterében állatpatika? Ott vehetnél neki féreghajtó tablettát és beadhatnád szegénykémnek. Havonta egyet kellene tavasztól-őszig.
2016. ápr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Külföldön élek, sajnos itt nagyon rossz az állatok helyzete, állatvédők és tárasi nem opció. :( Ahogy itt sajnos állatorvos sem jön házhoz....

De mindenképp igyekszem eljuttatni az orvoshoz, csak mi motorral közlekedünk, azon meg nem nagyon tudom szállítani, mert ahhoz nagy.

De igyekszem módot találni rá, hogy láthassa egy orvos mielőbb.


Féreghajtót mindenképp veszek, van egy másik kutyus is ugyanígy, 2 hónapos kb, neki is mindenképp be fogom adni, mielőtt baj lesz.

2016. ápr. 19. 18:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyira sajnálom, hogy nem tudok többet tenni érte írj majd, ha jobban lett
2016. ápr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos kétlem,hogy be vannak oltva,így meg bármi bajuk is lehet.


Féreghajtó jó megoldás mindenképpen.


Arra nincs lehetőségetek,hogy mindkét kutyust teljesen magatokhoz vegyétek?


Rendes kaja,orvosi ellátás kijárna nekik szerintem :/


De azért rendes vagy,hogy próbálsz segíteni :)

2016. ápr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szuka, vagy kan a kutya?
2016. ápr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szuka a kutyus.

Sajnos nem tudom őket magamhoz venni. A saját kutyám mellé már egyet magamhoz vettem tőlük, mert egy méteres pórázon tartották a napon, víz nélkül, soványan...


De egy kutya eltűnik, elpusztul, hoznak másikat helyette. Sajnos ebben az országban nagyon rossz az állatok, kutyák helyzete, tele van velük az utca, sok ember nem foglalkozik velük, csak riasztó rendszernek vannak, a fajtiszták meg arra, hogy az ismerősöknek menőzzenek vele.

Minimum 5o hasonló sorsú kutyát szeretnék most magamhoz venni és elvinni orvoshoz, ha most csak így körbejárnék a környéken...


Itt most reggel van, nem lett jobban azóta, am igyekszem orvoshoz jutattni, vagy legalább orvos tanácsára beszereni neki valami lázcsillapító gyógyszert, féreghajtót.


Köszönöm a válaszokat!

2016. ápr. 20. 02:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!