Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lyme védőoltásról van valakine...

Lyme védőoltásról van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
A kutyámban valószínűleg bujkál már egy ideje lyme-kór, csak akik orvoshoz elvittem eddig azok elhajtottak, hogy semmi baja... Egy doki korábban azt mondta, hogy a Lyme védőoltás akkor is javíthat kicsit a helyzeten, ha már benne van. Egy másik meg azt mondta, hogy hát ez védőoltás, nem kezelésre való. Na most legyek okos... Van valakinek erről az egészről infója, vagy konkrét tapasztalata?

2016. ápr. 25. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:

ha lymeos akkor azt kezelni kéne, erre még a védőoltással beoltatni... nem hangzik túl logikusnak. csak megkapj

többeket ismerek amúgy akinek a kutyája az oltás mellett lett lymeos, az orvosoknak fogalma nem volt, hogy most az oltás miatt jött ki vagy felülfertőzödés történt. nekem erősen pénzkidobásnak tűnik...

2016. ápr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
lemaradt valamiért: a lyme oltásban elvileg legyengített vagy elölt baktérium van, ha ezzel beoltod az amúgy is lymeos kutyát annak valószínűleg katasztrófa a vége. tehát ha már bizonyítottan lymeos akkor szerintem nem megoldás az oltás.
2016. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lyme kóros kutyát antibiotikummal kell kezelni, nem védőoltással. Amúgy vérvizsgálattal meg lehet állapítani, hogy fertőzött-e a kutya, tehát nem kell találgatni.
2016. ápr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A vérvizsgálattal az a baj, hogy lehet akkor is pozitív ha nem kapta meg, és lehet negatív ha megkapta. Legalább is ezt mondták. És mivel ez már jó ideje téma, és már több doki nézett hülyének, már lassan nem is 'merek' máshova menni, mert a család is kezdi azt hinni hipochonder vagyok.

2016. ápr. 26. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:

mindenképp érdemes egy (vagy több) vérvizsgálatot nézni, akár különböző helyeken, mert ha lymeos a kutya, akkor sürgősen el kell kezdeni az antibiotikumkezeléseket.

nem teljesen értem, hogy mire gondolsz megkapta-nemkapta résszel. ha nem lymeos, akkor nem lehet majd kimutatni a szervezetéből. ha lymeos, akkor igen. az egyetlen baj akkor van, ha volt már régebben lyme elleni oltással oltva, ugyanis tapasztalat, hogy nem tudjék ilyenkor megállapítani, hogy az oltóanyagot észleli a vizsgálat vagy az esetleges felülfertőződést............

2016. ápr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!