Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem rágja meg a kutyám...

Miért nem rágja meg a kutyám a kaját? És, miért az étel az első?

Figyelt kérdés

Kölyök 2 és fél hónapos kistestű kutyáról beszélek.

Talált kutya, de szép állapotba volt (gazdi nem jelentkezett stbstb)

A lényeg, hogy nem rágja csak nyeli visítva fut a tálhoz, és 2 másodperc alatt lenyeli akármit adok neki.

Tegnap elhúztam a táltól, mert azt hittem megfullad, de agyonkarmolt, és nyüszített végig, amíg vissza nem engedtem.

Ma meg azt produkálta, hogy van egy nagy kutyám ( ő közepes testű) és adtam nekik jutalomfalatot, és a kicsi bekapta lenyelte, a nagy meg szép komótosan szerette volna megenni, erre a kicsi belemászott a szájába, és kiszedte. Szerencsére a nagy kutyusnak birka türelme van, és nem volt balhé, sőt hagyta is. Erről, hogy lehetne leszoktatni?

Persze elvettem a kicsitől, és visszaadtam a nagynak, ami neki járt. (nem mintha nem lett volna több, csak hogy tanulja meg)



2016. ápr. 27. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Baromi kicsi még,utcáról jött,egyelőre azt hiszi hogy ha nem siet akkor eleszik előle és nem lesz több. Később majd rájön hogy ez nem így van és lehet hogy még válogatós is lesz :) Várj még vele. Majd néhány hónap múlva megtaníthatod ,hogy csak akkor ehet ha mondod neki .
2016. ápr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Tán mondogasd neki, hogy nyugi, nem kell zabálni, közben szépen simizd. Sokat számít, hogy és mit mondasz neki, ha pánikolsz, kapkodsz akkor ilyen marad.
2016. ápr. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A nagy kutya mellett eszik? Mert ha igen akkor azt is hiheti,hogy a nagy elveszi tőle és ezért siethet,hogy az övé legyen. Nálunk így van a csivavámmal....De ha simized lassan a fejétől a faráig mint ahogy írták is előttem az nekem hatásos. Meg úgy ha a kutyák külön helyiségben esznek...De igen ha utcáról jött és nem evet 2-3 napig vagy több akkor azt hiheti,hogy csak most van alkalom enni hajrá zabáljunk....Lehet leszokik róla nagykorában.
2016. ápr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
6 hónapos kutyusunk ugyanígy megőrül ha kaját lát. A tálba nem tud leesni a kaja, mert esés közben már eszi is. Szerintem idővel javulni fog.
2016. ápr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ösztönből
2016. ápr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha nem akarod hogy gyorsan egyen van habzsolásgátlós tálka (én nem tudom, hogy jó-e, vagy használ-e, még nem volt rá szükség nálunk, csak láttam a boltban:))
2016. ápr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!