Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya ugatása és a kullancsok...

Kutya ugatása és a kullancsok ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés

Azt szeretném elérni hogy estenként ne ugassanak, a szomszédokat zavarja, ha beperelnek akár a kutyákat is elvihetik amit nem akarok.

Halottam ilyen módszerekről, és eszközökről régebben, de ha a kutyának bármiféle fájdalmat okozna, nem szeretném használni.


És a kullancsok ellen mit tehetek?



Kösz a válaszokat.



2016. ápr. 30. 07:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kullancs ellen nyakorv vagy kullancs elleni szérum. Kicsit drágább, de árulnak mar ultrahangos kullancsriasztot is.

Az ugatas meg, ha kertes házban laktok, be kell zárni éjszakára előszobába, akkor nem annyira hallja az éjszakai riadót, aludni fog talán helyette. Mást nagyon nem tehetsz szerintem.

2016. ápr. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

A kutyát meg kell nevelni és akkor nem ugat, ha rászólsz, hogy nem szabad...

Kullancsok ellen pedig kullancsírtó nyakörv, spot, mellé akár por és fürdetés...

2016. ápr. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 HUN_Sector ***** válasza:
77%

A kullancs elleni cseppek és az ultrahangos kullancsriasztó semmit sem ér.

(Én még magamon is leteszteltem kíváncsiságból, a friss (nagynevű cucc) cseppentés utáni bőrfelületre vígan felmászott a kullancs, a melléjük helyezett ultrahangos riasztóval sem zavartatta magát)


Használd a kullancsriasztó nyakörvet és akkor teljesen védve lesz az öleb.


Ugatás ellen van a drasztikus hangszál"kezelési" módszer, amit semmiféleképp sem javaslok, mert barbárság, szóval ha erre terelődne a szó, inkább a szomszéd hallóidegeit vágd ki :)

Ha szájkosarat teszel a kutyára, nem fog tudni ugatni, de rettentő kényelmetlen lesz neki éjszakára, így ezt is el kell felejteni.

Mi az oka, hogy a kutya ugatni kezd? Más kutyák ugatnak és arra válaszol? Neszt hall és amiatt? Vagy alapjáraton ugat? Ha az okokra rájössz, nagyobb eséllyel tudsz fellépni a zavaró ugatás ellen.

2016. ápr. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nálunk is van, hogy ugat ok nélkül este, akkor rászólunk és 1-2 kiszólás után abbahagyja és megy szépen aludni. Nektek is valami hasonlóra kellene rávezetni a kutyákat, hogy ha szóltok nekik, akkor fejezék be.
2016. ápr. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3-as ha mar igy rakerdeztel,hogy mi az oka akkor gondolom tudnal is valamit ajanlani mert az ugatas nalam is problema(engem zavar,szomszedot le...rom)

Szoval nalam az ok,hogy koborkutya,roka es meg ki tudja mi maszkal a telek mogott,ilyenkor csak akkor ugat ha egesz kozel jar valami viszont van hogy a kornyeken meg ot-hat kutya ektelenul elkezd ugatni....ilyenkor az enyem is razendit es nem hagyja abba. Ha kimegyek es raszolok elhallgat,ha kint maradok vagy ugy teszek bemegyek de figyelem akkor csond van de amint bementem a hazba ujbol kezdi :(

Na es ilyen hujesegeket,hogy bevinni az eloszobaba nem akarok hallani:)))))

Hazorzo es raadasul nagytestu pasztorkutya nem palotapincsi.

2016. ápr. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja es a kerdezonek:

Nekem kullancsra es bolhara a Frontline valt be eddig legjobban.

2016. ápr. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Valaki tudna dobni egy linket, ahonnan megvehetem online a cuccot majd? ( Szerbiai vagyok. )


Igen tudom mi az oka, egy kutya jön a kapu elé, de nem tudjunk ki a gazdája, bántalmazni meg nem akarom.

Napaliba apámék nem engedik, na meg a macskát se szereti a kutya.


Hát aki megműti a kutyáját ilyen okok miatt, az nem is ember...-_-

2016. máj. 1. 10:15
 8/11 A kérdező kommentje:

Mármint a kullancsok elleni cucc kell X"D


Amúgy ránk is hallgat a kutya de aztán ismét neki kezd.

2016. máj. 1. 10:16
 9/11 HUN_Sector ***** válasza:

Szerintem a legtöbb hazai webshop nem szállít(tat) külföldre.

Kullancs elleni nyakörvet elvileg bármely állatfelszerelés boltban, sőt, hiperekben is kaphatsz. Hogy melyek vannak nálatok a nálunk elérhetők közül, azt viszont én nem tudom neked megmondani.

Itt. Pl a fressnapf és az auchan is forgalmazza ugyanazon kullancs elleni nyakörvet, csak hogy egy példát mondjak, de hogy ezekből a boltokból van e nálatok, arra vonatkozó információm nincs.

2016. máj. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értelek,talán utána nézek az amazonon ha a boltokban nem találok.
2016. máj. 2. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!