Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítótól vásároltam....

Szaporítótól vásároltam. Szerintetek beteg lehet a kutya?

Figyelt kérdés
Nemrég szerettünk volna kutyust venni megesett a választás.Sajna kutya vásárlás terén tájékozatlan voltam és nem tudtam hogyan működik ez. Már sok kutyám volt de mind utcáról összeszedett kóbor állat.A "tenyésztő" kedves volt nem akarta minden erővel ránk sózni az állatot. A kutyust nemsokára ide hozzuk Német országba a hölgy még abba is bele egyezett hogy mindent elintéz, oltások, útlevél, törzskönyv. Még képeket és videókat is küld hogy a kutyus jól van és hogy fejlődik. Személyesen is találkoztunk vele és a kutyusokkal is vidámak voltak ettek,játszottak,szaladgáltak. Az igazi kérdés hogy szerintetek beteg lehet a kutyus? Persze amint lesz alkalmunk elvisszük vizsgálatokra.Sajna azt olvastam hogy a "szaporított" kiskutyák általában betegek. Szerintetek? :( (A kutyust még nem fizettük ki csak a "foglalót",amúgy nagyon szép aranyos kutyus persze a fajtáról minden dolgot tudok már és mondjuk nem szeretnék lemondani erről a kutyusról,csak nagyon félek hogy idő előtt beteg lesz vagy elpusztul.)
2016. ápr. 30. 15:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

Honnan tudod hogy szaporító volt? Ha törzskönyves kutyát adott el nem biztos hogy szaporító...

Ha most jól van, szerintem ne parázz. Egy tenyésztős kutya is megbetegedhet úgy, hogy 6-7 évesen elpusztul:( Ne parázd túl a dolgokat szerintem. Vizsgáltassátok ki és nyugodjatok meg nem :)

Ha valóban szaporítós benne van a pakliban, hogy beteg lesz, de ha ígyis-úgyis elhozod, akkor nem mind1?

2016. ápr. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

Ad1, ha törzskönyvet kapsz az nem szaporító, legalábbis hivatlaosan nem.

Ad2, akár már holnap kivasalhatja egy busz, szóval ha te azt várod egy állattól, hogy soha semmi baja nem lesz, akkor azt helyből bebuktad.

2016. ápr. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igazad van.Csak már túl sokat olvastam hogy a szaporított kutyák általában elpusztulnak...
2016. ápr. 30. 16:05
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem várok én el sokat, de azért nem lenne jó ha ilyen fiatalon elpusztulna valami betegségben.
2016. ápr. 30. 16:07
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos vannak olyan betegségek (mint az embereknél is), hogy nem tudod megóvni tőle sajnos akár tenyésztőtől, akár szaopítótól van:( 1-es voltam
2016. ápr. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok nem várom el hogy soha ne legyen beteg (azért mondjuk nem szeretném) ,de a rendellenesség nem jó dolog.
2016. ápr. 30. 16:20
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

Fajtától is függ, hogy beteg lesz-e. Vannak eleve beteges kutyafajták amiknél még törzskönyves, szűrt kutyák esetén is nagy a betegség kockázata és vannak olyan kutyák akik a vasszöget is megemésztik, nem lesz bajuk semmitől.

Attól is függ, hogy mennyire népszerű vagy elterjedt fajta, mert ha még elég új divat akkor jó eséllyel első generációs szaporítás, tehát a felmenők biztosan egészségesek és a kevés egyedszám miatt egyébként sincs lehetőség rá, hogy csak úgy összetegyenek párokat.

Sok mindentől függ. Anno én is belenyúltam a dologba tapasztalatlanság miatt és van egy szaporított kutyám, de mivel eleve egészséges fajta és annyira nem is elterjedt (legalábbis akkor még nem volt az) ezért soha semmi baja nem volt. Már több éve a család tagja.

2016. ápr. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat. Kezdek megnyugodni. Egyébként a kutyus Akita és ahol én vettem nem túl elterjedt. Ő itt a kiválasztott.


[link]

2016. ápr. 30. 16:33
 9/18 anonim ***** válasza:
39%
A szaporítóktól vett kutya sem lesz 100%-ig beteg, csak nagyobb rá az esély. Én annó 25ezer-ért vettem a mini spitz kutyámat, minden oltást megkapott, orvosi vizsgálat is volt. Még mindig teljesen egészséges csak látszanak rajt az idősodés nyomai, mivel már 13 éves :)
2016. ápr. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne vedd meg, ha szaporító az illető. Miből tudtad meg, hogy nem rendes tenyésztővel van dolgod?
2016. máj. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!