Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shiba nekem? Vélemények...

Shiba nekem? Vélemények tapasztalatok és mitől leszek tapasztalt kutyatartó?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A környékünkön láttam egy csodaszép Shiba-t és gondoltam vennék én is egyet. Az ára elég borsos, de nem is az a gondom hanem, hogy mindenhol azt írják kezdő kutyásnak nem ajánlják. Nem volt előtte kutyám, szóval kezdő kutyás vagyok. Szóval pontosan miben is merül ez ki? Mitől lennék "nem" kezdő kutyás? Ismerek olyat akinek évtizedek óta kutyái vannak, mégis mai napig mind neveletlenek (értsd: felugrálnak), tapasztaltnak így nem mondanám. Attól leszek tapasztalt, hogy volt előtte kutyám vagy ha felkészülök a nevelésere, tartására eljárok vele kutya suliba/oviba.


Szóval sokszor dobálóznak itt ezzel a "csak tapasztalt kutyásnak" megjelöléssel, de igazából mi húzódik meg ennek a hátterében?



#kutya #Shiba #tapasztalt kutyatartó
2016. ápr. 30. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Millió olyan dolog van amire nem tudsz előre felkészülni, tehát nem nagyon számít, hogy mennyire olvasol előre utána dolgoknak.

A tapasztalt kutyás egyébként nem az akinek huszonéve díszeleg egy kutya kikötve a kertben, hanem akinek a nevelésben is van tapasztalata.

Én az első kutyámat 3 éve vettem, imádom, jártunk suliba is, rendszeresen foglalkozom vele, de gy is vannak olyan fajták amikre nem vállalkoznék, mert nincs elég tapasztalatom hozzá. A shiba inu pl ilyen. Nagyon cuki, jófej kutya, a párommal az egyik kedvenc fajtánk, de még nem érezzük késznek magunkat rá. Kell rá egyfajta érettség amit csak folyamatos kutyázás mellett kap meg az ember.

2016. ápr. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nezd a Shiba nem egyszeru eset, de nem azert mert olyan kulonleges egyszeruen el kell fogadni, hogy bizonyos dolgokrol neki mas az elkepzelese es hiaba van nalad egy sult csirke akkor is le fog szarni es megnezi mi van abban a bokorban. Ezen lehet nemileg segiteni tanitassal, iskolaba jarassal de 100%-os sose lesz. Ha ezt el tudod fogadni, hogy a makacsnak mondott kutyak (akik tulajdonkeppen nem makacsok, csak nagyon nehez kivini a tiszteletuket, elismeresuket , hogy 100%ban elfogadjon fonoknek) sosem lesznek Labradorok, akik elnek-halnak miattad. Kell hozzajuk sok turelem es nem keves humorerzek. Ja es marha okosak, egy darabig csak figyelnek nagyon utana elkezdenek dolgozni es a vegen azon kapod magad, hogy eteted az asztalnal, egyutt ultok a kanapen stb. Erre nagyon oda kell figyelni mert kijatszanak secc-perc alatt! Pontosan tudjak, hogy szepek es az utcan nem tudnak elmenni mellettuk. Ha annyi 100asom lenne ahanyszor hallottam ezeket: "olyan mint egy roka, olyan aranyos, ez akita?, szanhuzo ugye?" XD


Shibat olyannak ajanlom aki el tudja fogadni a magasfoku fuggetlenseget (allitolag az egyik legnehezebben trainelheto kutyafajta), es az "azt csinalok amit akarok" habitust.


Shiba Tulaj

2016. ápr. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!