Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapja veszítettem el...

2 hónapja veszítettem el szeretet kutyámat. Hűséges társam volt több, mint 14 évig. Hogy lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés

Mindennap eszembe jut. Van olyan amikor eszembe jut elmosolyodok, máskor meg rám tör a sírás. Talán ő volt az egyetlen aki mindig mellettem volt, társam volt. Lehet hülyén hangzik, de nekem nem "csak" egy kutya volt...

Örökbe fogadni nem akarok másikat, most legalábbis, mert mindig ő hozzá hasonlítanám az újat.... Sok mindent megértünk már együtt. Kis korába is etettem mert elkapott valamit, az utolsó hónapjaiban szintén.



2016. ápr. 30. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan kutya, aki több mint 10 évig a társa valakinek már nem is állat, hanem családtag. Akinek még nem volt ilyen hosszú ideig házi állata, az el sem tudja képzelni ezt. Főleg ha lakásban tartott és nem csak házőrző.

Az ismerősi köreimben akiknek elhunyt már a kutyájuk ilyen hosszú idő után, egy sem bírta ki utána hogy ne legyen másik. Valószínűleg én sem fogom, de mindig az első marad az igazi.

Szerintem nem lehet kibírni azt amikor valami 10+ évig az életed része volt, a napi rutinoddá vált és ahhoz igazítottad a programjaidat. (Sétáltatás, etetés, alvás, játék.)

Hogy valakinek új kutyája lesz, attól még nem fogja elfelejteni az előzőt (Lehet egyátalán?), csak segít túllépni a fájdalmon.

2016. ápr. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs arra recept, hogy kinek mennyi ideig tart feldolgozni, vagy hogyan teszi. Van aki minél előbb újra kutyát vesz magához, mert azt mondja ez segít elterelni a gondolatait. Én sokáig hasonlóan voltam vele mint te, mert úgy éreztem úgyse érhet a régi nyomdokaiba. Két év kellett, mire úgy éreztem jöhet egy kiskutya. Nagyon sok örömet hozott az életünkbe, de persze nem ugyanaz, nem ugyanolyan. De ő így tökéletes, a maga kölyök szeleburdiságával, és majd eljön az az idő is, amikor ugyanúgy belesimul ő is az életünkbe.

Ne hallgass senkire, hogy meddig "kell" tartani a gyásznak, és mikor kéne túllépned rajta. Majd érezni fogod, ha készen állsz.

2016. ápr. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mácsóka0123 ***** válasza:
100%
Először őszinte részvétem! Nem tudom milyen érzés elveszteni egy kutyát, mert nekem még csak Ő az első, de egy barátnőm járt már így és szegény nagyon ki volt készülve. Neki az idő segített, de tudom, hogy ezt már neked is mondták és ez most nem vígasztal. Azt tudm tanácsolni, hogy ha úgyérzed, készen állsz rá, akkor vegyél vagy fogadj ökörbe gy másik kutyust, de inkább fogadd örökbe. Ha kiválaszt téged, akkor az már egy szoros érzelmi kötelék a kezdetektől, és ez segíthet abban, hogy ne az előzőhöz hasonlítgasd minden tulajdonságát. Amíg pedig nem állsz rá készen, mindig gondolj arra, hogy jó élete volt, gondolj a legszebb vagy legviccesebb közös emlékeitekre, és arra, hogy még mindig ott van veled, de már jobb neki az élet odaát :)
2016. ápr. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segített, hogy vettem egy kiskutyát. Az első kutyám beteg volt, 6,5 évesen halt meg egy pénteki napon. Következő hét szombaton már hoztam haza a kiskutyát. (Ezért jól le szoktak pontozni, mintha az idő számítana. Ma is minden nap eszembe jut, pedig 12 éve halt meg. Novemberben meghalt az is, akit utána vettem. Még most is sokszor sírok miatta, pedig van kutyám most is, bár ő már megvan majdnem két éve, tehát nem maradtam kutya nélkül. Ezt hülyén fogalmaztam meg, de remélem, érted.)
2016. ápr. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem fog elmúlni a hiánya, ugyanúgy meg kell gyászolni, mint bármelyik másik szerettedet, hiszen hozzád tartozott, és a szívedben mindig is hozzád fog tartozni. Ez mindenkinél máshogyan zajlik, neked kell érezned, mi segít. Idővel el tudod majd fogadni, hogy csak az számít, hogy jó élete volt melletted. Sokakkal ellentétben nem ajánlom, hogy rögtön fogadj be egy másik kutyát, nem mindenkinél válik be ez a módszer (ahogy például nálam sem, szőnyeg alá seprésnek érzem).
2016. ápr. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nem szeretnék másik kutyát. Nem érzem készen rá magam. Talán majd idővel, de ez nem most van.
2016. máj. 1. 07:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem :(


Azt hiszem én is nehezen fogom,nekem a kutyám februárban múlt 14 éves. Egyre több probléma van vele és legbelül érzem most már hamarosan el fog jönni az idő :(


Már most is könnyezek,mert fogalmam sincs mi lesz velem nélküle,nekem ő az első kutyám.


Húgomnak kellett 7 évesen elaltatni a kutyáját daganat miatt,napokig sírtam miatta is pedig annyira szoros kapcsolatban nem voltam az ő kutyájával. De hogy a sajátom 14+-asan vmikor itt hagy..elképzelhetetlen :(


Húgomnak 3 évbe telt mire azt mondta szeretne még egy kutyát. Lett egy ugyan olyan fajta csak más színű. Ő most nyáron lesz 5 éves.


Én úgy érzem,hogy minél hamarabb befogok szerezni egy másik kutyát,mert nem fogom bírni.


Aztán lehet évekig kutya nélkül leszek,franc se tudja.


Viszont a gyászt mindenki máshogy dolgozza fel. Van aki hamarabb túl lép rajta van akinek még évek kellenek.


Az idő majd segít kérdező, ha pedig úgy érzed készen állsz egy új kutyusra vágj bele.

Viszont sosem szabad össze hasonlítani az előző kutyával.

Minden kutya más egyéniség fajtán belül is.


Húgom mondta,mikor meglett második kutyája első 2-3 hónapban semleges volt számára a kutya,sokat foglalkozott vele persze,de úgy érezte "megcsalja" első kutyáját. Mondtam is neki,ne érezd így.

Most meg ő a mindene. Persze az első kutya az első marad.

2016. máj. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó! Sajnos az én kutyámnak is daganata volt. :(

Végén már áttétes lett. Nem fájt neki, de egykor erő teljében lévő kutya végén ágyhoz lett kötve, már nem bírt menni. Enni is alig alig evett, itatni is nekem kellett :'(

Nem esett nehezemre, most is végig csinálnám ugyan úgy, de persze tudtam és tudom, hogy neki ez nem volt boldogság. Látszott a szemén.

2016. máj. 1. 20:06
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Helyesen cselekedtél! Furcsa ezt írni,de tényleg. Amikor a kutya már nagyon le van épülve,akkor önzőség lenne életben tartogatni. Egy jó gazdi látja a kutyáján mikor itt az idő.


Most már jó helyen van,megkönnyebbült a lelke.


Sok erőt kívánok neked!


"Utolsó" voltam

2016. máj. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!