Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Flexi vs futtató póráz -...

Flexi vs futtató póráz - ebben az esetben miért nem jó a flexi?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok kiírt kérdés van már a témában, mégis feltennék egy ezrediket...

3 hónapos pulim van, hívásra az esetek 90%-ban jön (kivéve ha valami nagyon izgalmasat talál - egy másik kutya ürülékét, pl. :D).

Ahol lakunk, kb. a "semmi közepe" dombos-bokros terep. Nincs feltétlen szükség pórázra, ha a telekre megyünk, ott sem kap pórázt, soha nem hagyja el a telekhatárt. De mivel a jövőben azért városba, idegen helyre is gondoltuk vinni, mindenféleképp meg kell szoktatni a pórázzal való közlekedésre.

Konzultáltam kutyaoktatóval (akit jelenleg nem tudok elérni, mert külföldön van), ő az 5-6 méteres sima pórázt ajánlotta. Próbáltam a méteres röviddel is, de az akkor problémás, ha valahol lecövekel, nem tudok eléggé eltávolodni a híváshoz.

Vettem hosszút is, gyakorolunk ezerrel, egyedül fent említett szituációban praktikus, de többnyire kb. abból áll a séta, hogy egyfolytában a kutya lábáról tekergetem le a ráhurkolódott zsinórt. Nem megy messzire, általában körülöttem szaladgál, de ha eltávolodik majd visszaszalad, csomó idő, mire feltekerem, összegabalyodik, stb... Ez persze a kutyának is, nekem is az idegeimre megy. Nagyon nem tűnik praktikusnak a flexivel szemben, amit ha akarok, tetszőleges fix hosszúságra fogok és laza, ha mellettem sétál az eb, ha meg nem, kiengedhetem, kevésbé gabalyodik össze.


Adott esetben sem jó a flexi? Ha nem, miért nem?



#póráz #sima póráz #szoktató póráz #futtató póráz
2016. máj. 1. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán világos, mire kell a hosszú póráz. Ha azért, mert meg kell szoknia a pórázon való közlekedést, akkor se a flexi, se az 5 méteres póráz nem jó. Ha lecövekel, egy gyengéd, de határozott rántással hozod tudomására, hogy menni kell, nem kell eltávolodni semennyire. Vegyél egy normális 1,5 méteres pórázt és tanítsd meg azzal közlekedni. A flexi még sokkal rosszabb: húzni tanít és nem tanul meg tőle normálisan pórázon közlekedni.
2016. máj. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én alapjában véve flexi párti vagyok. Nálam a is ugyanez volt, hogy a hosszabb kiképző póráz beleakadt mindenbe, rátekeredett a kutyára/kezemre, vagy ami a legrosszabb, ugye a földön húzva összekoszolódott minden sz@rral (szó szerint). Ezért én is flexire váltottam. Először a mindentől félős kutyámat vittem ezzel, mert bár a behívás tökéletesen ment, de hirtelen és hangos zajoktól könnyen megijedt, és volt amikor ijedtében a világból is kifutott volna. Nyilván ezt a flexi megakadályozta. Mára sikerült orvosolni ezt a problémát.

Másik kutyámmal pedig még most is sokszir flexivel sétálok, de csak olyankor, amikor olyan helyre megyünk, ahol több kutya is van, mert ő a kicsiket (ilyen 2-3 kilósakat) egyből támadná. Ha rajta van flexi, akkor meg nem is próbálkozik.

Bár csak akkor kezdjetek el flexivel sétálni, ha sima pórázon is láb mellett megy, vagy legalábbis nem húz. Mert hirtelen rántással könnyen elszakadhatnak, főleg a madzagosak.

2016. máj. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, az 5 méteres pórázt én sem teljesen értettem... Városban, aprkban behívást gyakorolni oké, de nálunk, falun...?


Rövid pórázom van 2, egy kölyökpóráz, aminek aminek puha az anyaga, szintén hajlamos gabalyodni. A másik egy merevebb, vastagabb, talán próbálkozzunk inkább azzal? Igaz, mindkettő 1 méteres, az túl rövid? Vegyek inkább egy másfeleset?


A nagy (35 kg) kutyánknak van vastag, fonott, 1,5 méteres póráza, fél nap alatt megtanult vele sétálni... engem legalábbis nem húz, mert nem engedem. Anyósomnak a karját is majd' kiszakítja :D

2016. máj. 1. 09:20
 4/7 anonim ***** válasza:
1 méteres jó, ha nem feszül és laza pórázon tudod vezetni. Nekem egy kicsit rövidnek tűnik pulikölyökre, de ha nem feszül, akkor jó.
2016. máj. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha mellettem megy, és nem szaladgál körbe-körbe, nem feszül. _HA_ mellettem megy :) Persze ezt a részét még sokat kell gyakorolni. Ha viszont magam előtt akarom, hogy menjen, mindenképpen rövid.

Oktató szerint nem baj, sőt, ő szereti, ha elöl megy a kutya, mert látja, mit csinál. Mindenhol azt írják, mellettünk kellene mennie. Én már nem tudom, mit gondoljak :(

2016. máj. 1. 09:25
 6/7 A kérdező kommentje:

Második válaszadó: flexiből, ha veszek (ezekszerint inkább később), mindenképpen szalagosat vennék. Nélunk nem a húzás, támadás meg a megszökés az elsőrangú probléma, inkább azt szeretném megelőzni, hogy egy óvatlan pillanatban kirohanjon a főútra egy autó alá (annyira azért még nem bízom meg benne).


A rövid póráz annyiból nem praktikus a flexivel szemben, hogy a környékünkön szeret felszaladni szaglászni kisebb-nagyobb halmokra, ahova tulajdonképpen nyugodtan mehet, én viszont nem tudom követni (mert meredek).

2016. máj. 1. 09:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Az 1 méteres póráz tökéletes arra, hogy megtanuljon sétálni vele. Mivel még nagyon kicsi a kutyád most "kóstolgatja" a világot és keresi, hogy meddig mehet el. Ha azt tanulja meg, hogy szorosan a lábad mellett kell mennie és csak akkor mehet szabadon ha te megengeded, akkor a jövőben teljesen mind1, hogy falun vagy városban sétálsz vele, tudni fogja a dolgát.
2016. máj. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!