Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 hónapos baegle kis...

Van egy 3 hónapos baegle kis kutyám, és gyakran előfordul, hogy a leányaimat harapdálja az arcukba kapp, hogy tudnám leszokatni erről?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 8. 15:22
 1/5 anonim válasza:
0%
Csapjatok (a lányok is nyugodtan) oda kicsit az orra hegyére és közben mondjátok, hogy fúj, mikor ezt csinálja. Illetve tüntetőleg a harapdálás után tessék nem foglalkozni vele. Ez nálunk is így volt és körülbelül 6-7 hónapos korára, mikor megtanult "fiúsan" pisilni, teljesen leszokott erről. Persze, ha kislány, akkor is szerintem él ez, hogy 6-7 hónapos korára megkomolyodik kicsit. Tudassátok vele, hogy ez nem egy jó játék. Mondom, a harapások után ne tessék vele foglalkozni, és aztán sem a "jaaajkutyuskááááám" rögtön. Megtanulja, hogy ő jár rosszabbul.
2010. ápr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

jaj ne üssétek:S nem fogja érdekelni, kicsi még!sajnos én anno hallgattam ezekre a buta tanácsokra, még az újságpapírosra is:S

jajgassatok fel mintha fájna és menjetek át egy másik helyiségbe! ezt tenné az alomtársa is!

türelem, le fog róla szokni. minden pici kutya ezt csinálja.

2010. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se üssétek. Sosem lehet tudni, hogy mivel kapcsolja magában össze az ütlegelést, hogy nem lesz-e félős, vagy agresszív gyerekekre nézve, hiszen gondolhatja azt, hogy "ezzel elbánok" (saját környezetemben tudok példát, végtelenül barátságos kutyafajta esetében is fellépett az agresszió), de elég, ha csak félős lesz, az is nehézségeket fog okozni később.

A figyelmen kívül hagyás hatásosabb szerintem, ne foglalkozzatok vele, ha rosszalkodik, akkor forduljatok el egész testetekkel, és foglalkozzatok mással. Ha rendesen viselkedik, kapjon dícsérette, főleg ha a gyerekekhez viselkedik úgy, ahogyan az kívánatos lenne. Lehet a dícséret mellé kezdetben jutalomfalatot is adni, hogy meglegyen a motiváció. Hamarosan tiszta lesz neki, hogy ha jó, akkor örültök, és ő jutalmat kap.

2010. ápr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
# gyerekekkel viselkedik
2010. ápr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha harapdálja őket akkor mondd meg nekik, hogy amint megtörtént álljanak fel és hagyják ott. Vagy a kutyát különítsétek el egy másik helyiségbe pár percre. Evvel tudatosul benne, hogy nem szabad harapdálni mert akkor nem foglalkoznak vele.
2010. ápr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!