Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az ideális testsúly egy...

Mi az ideális testsúly egy (holnap) 11 hetes, Golden Retriever, szuka kiskutyának? Illetve mennyi tápot kell neki adni?

Figyelt kérdés
A tenyésztő azt mondta, hogy ő Pedigreevel etette, de sokan mondták hogy az nem jó ezért elkezdtünk fokozatosan Happy Dog-ra váltani. Most jött el az az időszak, hogy már csak Happy Dogot adok neki, ezért megmértem a kutyust. 5-6 kiló. Ez így elég soknak tűnik nekem, pedig látszatra nem dagi, csak amennyire egy kölyökkutya szokott lenni. A táp zacskójára pedig az van írva, hogy egy 5 kilós, ő korában lévő kuytusnak napi háromszor kell 160g tápot adni, amit megint csak sokallok, hisz eddig csak 100g kevert tápot adtunk napi háromszor. (Ugye Pedigreevel elkevert) Segítene valaki hogy mit is csináljak pontosan, vagy eddig mit rontottam el?

2016. máj. 9. 18:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Öhm rossz kategóriába ment a kérdés és nem tudom hogyan kell beállítani, bocsi.
2016. máj. 9. 18:41
 2/9 A kérdező kommentje:
Valaki irányítsa már ide az állatosokat mert fontos. Légyszi:D
2016. máj. 9. 21:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én flatcoated-om ( nagyon hasonló fajta) 11 hetes korában 9 kg volt.
2016. máj. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem hogy soknak, de még kissé talán kevésnek is tűnik 11 hetesen ez a súly egy goldinak. Az én angol szetterem, ami egy jóval karcsúbb alkatú fajta, volt 8 hetesen 5 kg, és ha jól emlékszem 12 hetesen 8 kg. Nem ismerem a Happy dog adagolást, de szerintem növelhetsz az adagon, aztán a legközelebbi oltásánál kérdezd meg az állatorvost, ő milyennek találja a fejlődését.
2016. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy 11 hetes goldi szukának ez nagyjából a minimum, az átlag 2-3 kilóval nehezebb lenne.
2016. máj. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak halkan mondom. Biztos, hogy az a tenyésztő tenyésztő? A kutyus törzskönyves, chippel, oltási könyvvel, féreghajtva hoztátok el? Csak mert én nem ismerek tenyésztőt (pedig elég sokat ismerek), aki Pedigreevel etetne. A szuka skót juhászom 6 hetesen volt 5 kg úgy, hogy ő volt a legkisebb az alomban (mielőtt valaki fennakadna, ezt a tenyésztőtől tudom, nem akkor hoztuk el, hanem 10 hetesen), szóval szerintem a kutyusod lehet, kicsit alulfejlett, mert nem a legjobb kaját kapta eddig. Viszont óvatosan növeld csak az adagját, mert ha hirtelen nő, az megint nem jó, főleg, mivel ő már nagyobb testű fajtának számít.

Hogy mennyit adsz neki, ne csak a zacskón levők legyenek a szentírás, hanem figyeld azt, hogyan fejlődik. Semmiképp ne legyen kövér, de sovány sem.

2016. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Ma már 160g-ot adtam neki, de mindig maradt belőle. Akkor fokozatosan fogom növelni az adagot. Amúgy egyátalán nem tűnik soványnak, mindenki azt mondja hogy jó bőrben van. Mióta elhoztuk azóta magához képest sokat fejlődött, és az orvos szerint is normális testalkatú. Tényleg remélem hogy egészséges kutyus lesz.
2016. máj. 10. 20:43
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazából az is előfordulhat, hogy rossz a mérlegünk, mert nem digitális hanem a régi fajta. Mindenképpen beszélni fogunk az állatorvossal. :)
2016. máj. 10. 20:48
 9/9 anonim válasza:
A mi 11 hetes Golden r. kutyusunk 9 kg.
2019. nov. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!