Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol vegyek fajtiszta vizslaköl...

Gerbera szirmocska kérdése:

Hol vegyek fajtiszta vizslakölyköt?

Figyelt kérdés
Lehetőleg Tolna megyében szeretném, de ha ott nincs is jó kenel akkor lehet máshol is. Ha ez számít Június környékén kéne.

2016. máj. 17. 17:36
 1/4 anonim válasza:
36%
Szerintem jobban jársz egy menhelyi kutyussal, mert: ingyen van , boldoggá teszed az életét, egyedi mert valószínű keverék és azokból nincs 2 egyforma, a keverékek okosabbak mert a különböző fajták keveredésénél a jobb gének mennek tovább és az a feltétel szeretet amit kapni fogsz tőle , hogy kihoztad a menhelyről felbecsülhetetlen :)
2016. máj. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
2016. máj. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
97%

Hol vegyél? Kennelből ha fajtatisztát akarsz, ha nem számít, hogy valóban (milyen vizsla is???? csak mert nagyon sok féle van) vizsla legyen akkor a fajtamentés vagy a menhely, ahol ivartalanítási kötelezettséggel és oltási árban találsz megfelelő társat.

Fajtiszta: anyja-apja kutya, magyarul egyik felmenője sem elefánt

FajTAtiszta: anyja és az apja is ugyan abból a fajtából pl. magyar vizsla származik

Egy jó kennelben maximum félévente vagy évente vannak almok. Sok kennel esetében (főleg a neves,híres esetleg ritka fajtákat tenyésztők esetében) várólista van a kölykökre. Van olyan kennel ahol 2-3 év is lehet egy-egy várólista, de azért szerencsére nem ez a jellemző. Ezt azért írtam le, hogy próbáld ilyen szemmel olvasni májusban, hogy "júniusra kellene...". Egy kutya akár 15 évig is a társad lehet, akiért nem kellene, hogy teher legyen elautózni/vonatozni az ország másik felébe is... Elég ritka, hogy egy szuper kennel mellett laksz, ahol ráadásul álmaid fajtájával foglalkoznak!!!!

Kölyök vásárlás lépései kennelből:

1, Válaszd ki a fajtát. (Nálad ez még hiányos)

2, Keress rá a kennelekre és szűkítsd a listádat 4-5 darabra (nem földrajzi fekvés szerint)

3, Menj el kiállításokra, beszélj a tenyésztőkkel és ezek alapján szűkítsd a kennelek listáját még tovább

4, menj el kennel látogatóba és nézd meg a körülményeket, hogy milyen környezetben vannak a kutyák, a kölykök, ha van lehetőség nézd meg a szülőket is, kérd el a törzskönyveket, tedd fel a kérdéseidet a tenyészőnek

5,Nézd meg milyen párosítás várható és döntsd el, hogy neked ez a párosítás szimpatikus-e, illeszkedik-e a terveidhez.(értsd:melyik kutya lesz az anya és az apa a következő alomnál)Pl. egy full hiperaktív erősen dolgozó szülőpártól nem kell "kerti dísznek" kölyköt választani, mert sok gondod lesz vele. Ha sportra kell, akkor ne olyan párosításból válassz akik, csak kiállítási eredményekkel rendelkeznek.

6, Megvan a kennel, az alom, ideje foglalózni egy kölyökre. Sok esetben ez már a megszületés előtt vagy az első 1-4 hétben aktuális, várólistától, és kenneltől is függ.

7, Választási sorrendben, tenyésztő véleményét kikérve! találkozz leendő társaddal, akit 8 hetes kora után, kezdő csomaggal együtt fogsz haza vinni.


Köszönjük, hogy Ön is felelősen gondolkodik és választ magának társat!

2016. máj. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :D segítettek és a fajtában már biztos vagyok csak nem írtam le mert elfelejtettem, magyar vizslát szeretnék és igazából nem probléma, ha máshol van csak gondoltam ha van itt is nagyon jó akkor oda mennék
2016. máj. 17. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!