Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szereti jobban a Golden...

Csingilingg84 kérdése:

Miért szereti jobban a Golden Retrieverem a macskakaját?

Figyelt kérdés
Egy hete kaptam meg az első kutyámat (Golden Retriever), első nap nem volt itthon kiskutyának való kaja (2 hónapos), ezért a cicánk kajájából kapott aznap. Azóta nem igazán eszi meg a kutyakaját, sőt kitúrja a macskát a tálkájától. (mondjuk cserélni szoktak, mert a macska is jobban szereti a kutyakaját...elég fura). Szerintetek miért lehet? :O
2016. máj. 23. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Eleve először azzal kellett volna eteni, amit a tenyésztőnél kapott, mert a hirtelen tápváltás hasmenést okoz. Meg hazaviszel egy kiskutyát úgy, hogy nincs otthon táp? Érdekes...

Külön helyiségben kell etetni őket, hogy ne tudja elenni a macska elől. Eléteszed, ha nem eszi meg elveszed. Ha éhes lesz, majd megeszi a kutya tápot is.

2016. máj. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Az én kutyáim is a macskakaját jobban szeretnék.

(sőt a kutyáim whiskas macskát ennének.) elnézést ez utóbbi vicc volt. Valószínűleg a cicakaja ízletesebb, én is illatosabbnak érzem őket, és nagyon hamar rá tudnak kapni.

Volt, hogy én is elkövettem ezt a nagy hibát, hogy kaptak a cica száraz tápjából, vagy a konzervjéből, és utána szinte követelték, de valljuk be két 30 kg-os kutyát azzal etetni kicsit luxus.

Alapból is elkülönítve etetem őket, de akkor még jobban figyeltem, hogy ne is lássák, érezzék amit a cica kap, így egy idő után elfelejtették.

Valóban figyelhettél volna arra, hogy ha kutyát viszel haza, addigra meglegyen minden amire szüksége van, mert feltételezem egy goldent nem spontán vittél haza.

Na de elkülönítéssel még letudod szoktatni, ne engedd, hogy ő dirigáljon. Eleinte furcsán fog nézni a neki való tápra és rád, de ha nem lesz más, hidd el, megeszi.

2016. máj. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Magasabb a hustartalma, DE NE HAGYD, hogy macska kajat egyen, mert kesobb egeszsegugyi problemai lehetnek belole (a macska csak husevo, mig a kutyanak kellenek egyeb mas taplalekok amik a macska kajaban nem talalhatoak meg, igy hianybetegseg alakulhat ki a kutyanal). Fiatalon alapozod meg a kutyad egeszseget, legyel korultekintobb(es a kommentebol levezetve ne csak ebben).
2016. máj. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. *o*
2016. máj. 23. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!