Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak egy elméleti kérdés: Ha...

Csak egy elméleti kérdés: Ha egy kutya nincs beoltva veszettség ellen és megharapja egy veszett állat, akkor még utólagos oltással (még a tünetek jelentkezése előtt pár órán belül) még megmenthető?

Figyelt kérdés
Csak azért jutott eszembe, mert ugye ha egy embert megharap egy veszett állat és utána még aznap elkezdik nála az oltássorozatot akkor még biztosan megmenthető, csak nem tudom, hogy pl. kutyáknál is így van-e? Egyébként van 2 kutyám, de mindkettejüknek meg van minden oltása.

2016. máj. 26. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
A veszettségnek viszonylag hosszú a lappangási ideje, bár sok mindentől függ. (Azt olvastam, hogy az eddig feljegyzett legrövidebb lappangási idő 5 nap, a leghosszabb 2 év volt, átlagosan 6-8 hét.) Igen, a kutyáknál is ugyanúgy meg lehet előzni utólagos oltásokkal a betegség kialakulását, ez az ő esetükben is ugyanígy működik.
2016. máj. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Én erről még soha nem hallottam, hogy kutyánál ilyesmit csinálnának. Ha ez így volna, miért lenne a minimum 14 nap karantén megfigyelés gyanús esetben, miért nem kezdik el oltani a kutyát?
2016. máj. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Megmenthető, de nem csak sima veszettség elleni oltással:

[link]

[link]

(a második link az elsőben kivonatolt teljes tanulmány)

2016. máj. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Veszett (vagy veszettség gyanús) állat kezelését megkísérelni is tilos! Még ha lenne is rá lehetőség, az az állat elpusztul.
2016. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom hogy veszettség gyanús állatot tilos kezelnie a dokiknak.


(Embernél is a legfontosabb dolog, hogy hol harapta meg az állat. Ha lábon, nyilván több ideje van kezelni mint ha mondjuk felkaron érte harapás.)

2016. máj. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, hogy a nagyon okosak, akik lepontozták a válaszomat mit tudnak, amit én nem, de számukra tanulmányozásra javaslom a 164/2008. (XII. 20.) FVM rendeletet:

[link]


"Veszettségre gyanús állatot levágni, az ilyen állatot gyógykezelni, vagy a gyógykezelést megkísérelni tilos."

2016. máj. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Ne foglalkozz ezzel, tele van ilyen hülyékkel ez az oldal, akik hozzá se szólnak, de nyomogatják a gombot.
2016. máj. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

szerencsére gyakorlatban kevés erre az esély, mert szigorúan kötelező oltatni a kutyát veszettség ellen.


Amúgy emberre annyira nem veszélyes a veszettség mint gondolják, nem is halnak meg benne a fejlett világban. Csak akkor halálos ha eléri az agyat a fertőzés ami hetek hónapok.

2016. máj. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy "emberre annyira nem veszélyes"? Ha nem kapja meg azt a 4-5 oltásból álló sorozatot, akkor gyakorlatilag 100 százalék a halálozási arány. Ezzel gyakorlatilag az egyik legveszélyesebb vírus, amivel megfertőződhet egy ember.
2016. máj. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A veszett kutyak tuti elpusztulnak 14 napon belol? Mert ha igen, akkor eleg keves az eselye, hogy kezelni tudjak. Amugy megharapott egy kutya, megfigyeles alatt tartjuk, de felek.
2016. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!