Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ő fajtatiszta?

Szerintetek ő fajtatiszta?

Figyelt kérdés

Törzskönyve is le van fotózva.

[link]

(Nem szeretnem megvenni, mert mar van, csak kiváncsi vágok a véleményetekre)



2016. máj. 26. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
Neeeem!! Erről az oldalról ne vegyék kutyát! Keress fel egy kennelt általában van saját oldaluk! Ő max egy fajtajellegû keverék
2016. máj. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%
Jajj, most olvasom h nem akarsz venni, szoval akkor; o egy fajtajellegu keverek, bocsi
2016. máj. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért, mert bizonyos helyen próbálja eladni a kölyköket, már keverék a kutyája?

Ha egy kutya megfelel a tenyésztési szabályzatban foglaltaknak, kivált a tenyésztő kennel nevet, törzskönyvezi a kölyköket, azok nem fajtajellegű keverékek. Még akkor sem, ha nem az éppen aktuális menő kantól-szukától vannak a kölykök.

2016. máj. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Mobilról nem látom tisztán, de ha a törzskönv az övé, akkor szerintem "tiszta".

Egyébként ott van egy kennelnév, bézd meg gugliban vagy facebookon.

2016. máj. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%

Kedves elozo valaszolo,nagyon csodalom a szakertelmedet de el tudnad nekunk hetkoznapi embereknek is mondani mibol alapitottad meg,hogy az a kutya nem fajttatiszta?

Csak kivancsi lennek,tanuljak en is valamit;)

2016. máj. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem ismerem a fajtát behatóan, így kép alapján nem nyilatkoznék a kinézetéről.

Rákerestem a cikkben említett kennelre, nem találtam értelmes találatot, csak olcsó helyeken hirdetést. Ha más nem is ez felettébb aggasztó. A fényképeken a törzskönyv nem olvasható, és ha igen, nem lehet tudni melyik kutyához tartozik, lehet nem hozzá. Furcsállom, hogy kiállítási, hobby és vadász célra is javasolják, tessék dönteni, hogy miben erős, mert a mindenre jó az szinte soha nem igaz. Nem írnak a szülőkről semmit. Én így tuti nem venném meg, akkor sem ha ebben a korban nem látszana küllem hiba.

2016. máj. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

A szülei rendben vannak. Bár erről a kennelről semmit nem találni a neten.


Amúgy nekem elég nyerges hátúnak tűnik, de lehet rossz beállítás miatt is. Egy képről nem lehet véleményt mondani, sok minden befolyásolja. Élőben kellene látni. És amúgy is van olyan, hogy kölyökként kicsit csúf szegény, aztán meg kinövi.


Rákerestem és kiadta ugyanezektől a szülőktől egy előző párosítástól származó kutyát és ő pl. szép lett.


Szóval, szerintem nincsen gond vele...ezek alapján.


Csak az a fura, hogy két különböző kennelből van az anya-apa és harmadik kennelbe pedig a kölyök.

2016. máj. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem, hogy a szülők honlapján meg sincs említve ez.
2016. máj. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az miért fura, hogy különböző kennelből van az apa és az anya? A kölyök meg már saját kennelnéven? Veszel egy bizonyos kennelből egy ígéretes szukát, megcsinálod vele a tenyésztéshez megkövetelt dolgokat és befedezteted egy hozzá passzoló kannal aki lehet, hogy tök más kennelből van. Kiváltod az FCI kennelnevet amit szeretnél és azon a néven születik az almod. Közel 20 év tenyésztés után is van más kennelből vett pl. külföldről importált szukánk.

Nem látom rendesen a törzskönyvét de ha jól olvasom talán "C" betűs alomból van a mostani kiskutya, tehát elég fiatal kennel lehet, valószínűleg ez a 3. almuk.

2016. máj. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a származási lap ahhoz a kutyához tartozik, akkor fajtatiszta. Ez meg chipszám alapján egyszerűen ellenőrizhető.
2016. máj. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!