Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes vagy beteg?

Vemhes vagy beteg?

Figyelt kérdés

Van egy kistestű keverék kutyusunk, aki áprilisban tüzelt. Április végétől rendszeresen jártak hozzá az udvarlók, főleg egy nagyobb testű kan.Akkor már ő is nagyon érdeklődő volt a kanok iránt. Mi nagyon vigyáztunk rá, de az egyik kan össze vissza ugrálta a kerítést, és félő hogy sikerült is neki bejutni, mert pár napra rá nem jött többet. kb 2 hét múlva a kutyusunk megint vérzett pár napig, olyan erősen mint amikor tüzelt, sokkal sötétebb barna.Én arra gondoltam hogy talán elvetélt, mert már egyszer sajnos vemhes volt, és akkor csak segítséggel tudta megszülni a kölyköket, és majdnem elpusztult akkor szegény, lehet nem is tudna ismét kölyköket kihordani( gondolom én). De volt aki azt mondta előfordul hogy újra vérzik.( így van ?)

Most a kan udvarlása után 4 héttel, olyan bágyadt, nem ugri-bugri, enni eszik rendesen, hasa nem nagyobb, viszont mintha nagyobbak lennének a csecsbimbói.


2016. máj. 27. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Jó kérdés az orvos talán tudja is a választ, de ha már egyszer majdnem belepusztult a szülésbe miért nem lett ivartalanítva? Ha jól tudom most még lehet ivartalanítani mert még ha vemhes is nem okoz nála problémát.
2016. máj. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha félidős vemhes is ivartalanítják? Őszintén szólva azóta készülünk ivartalanítani, de egyrészt sajnálom is a műtét miatt, másrészt majd ekkor majd akkor...aztán megint eltelt egy fél év megint gondoljuk hogy tudunk rá vigyázni. Télen nem engedjük ki csak vécézni, akkor nincs is gond, de jó időben már nem lehet bent marasztalni. Én is úgy terveztem hogy elviszem orvoshoz, de előtte még lehet itt kérdezni, nem?
2016. máj. 27. 13:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen ivartalanítják vemhesen is.
2016. máj. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Lehet itt kérdezi, csak nem kellene csodálkozni, hogy azokat, akik képtelenek vigyázni a kutyájukra, és kiteszik ekkora veszélynek, akik fölöslegesen, tudatlanul szaporítanak, azokat itt nem dicsérgetik és nem bólogatnak minden tettükre.

Lehet még az utolsó napokban is ivartalaníttatni, persze jelentősen egyszerűbb lett volna, ha nem vagy ilyen lusta és még a tüzelés előtt ivartalaníttatod.

2016. máj. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítják vemhesen is, sürgősen vidd el dokihoz.

Ne sajnáld, kisebb gond ez számára, mint az ellés, kölyöknevelés. Ezzel teszel neki a legjobbat.

2016. máj. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ez inkább méhgyulladásnak néz ki, vidd el orvoshoz.
2016. máj. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a választ, mára be vagyunk jelentkezve ivartalanításra. Ha túl leszünk rajta megírom mi volt.

Teljesen tisztában vagyok vele hogy régen meg kellett volna csináltatni, lelkiismeret furdalásom is van ez miatt, de nem vagyok felelőtlen gazdi.Kikérem magamnak hogy egy kalap alá vegyenek a szaporítókkal, és azokkal akik csak a maradék eltüntetésére tarják a kutyájukat. Lehet hogy részben tudatlan vagyok, de szeretem a kutyámat, családtagnak tekintem.

2016. máj. 28. 08:13
 8/8 A kérdező kommentje:
Akit érdekel annak: túl van rajta, jól van. Sajnos valóban vemhes volt.
2016. máj. 29. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!