Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat hogyan hagyjam...

A kutyámat hogyan hagyjam barátkozni? és ha baj lesz?

Figyelt kérdés
közép-nagy testű kutyusomat mindig elviszem más kutyáktól mert félek hogy megtámadják egymást..hogyan vegyem észre hogy baj lesz?azóta félek amiota odajöttek hozzám (kutyával ugye)szagolták egymás 10 perc mulva pedig folyamatosan morogtak ugattak egymásra! És ha porázon jól kijönnem egymással és poráznélkül játszanak akkor megtámadják egymást?
2016. jún. 10. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
mennyi idős a kutyád? ha már felnőtt ha így reagál, jobb ha nem erőlteted, valószínű kölyök korban elmaradt a szocializációja. Vidd el kutyasuliba ott segítenek, egyébkent nem reménytelen a kutyád helyzete, mert nem akar egyből támadni.
2016. jún. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem engedd el a kutyádat, és hagyd, hogy elintézzék egymás között. Kétlem, hogy egy kis ugatásnál, acsarkodásnál, kergetőzésnél tovább fajulna a dolog, de te ismered a kutyád.
2016. jún. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt meg lehet különböztetni, hogy a másik kutya játszana-e vagy támadni akar, a sajátodnál meg pláne. Ha pórázon játszanának, nyugodtan el lehet őket engedni.
2016. jún. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Semmi baj nem lessz hidd el. A masodik valaszolo nagyon helyesen irta de mint ahogy itt szokas a "kutyaovi-kutyasuli szakertok" le is pontoztak.

Tudnod kell,hogy a kutuak porazon sokkal feszultebbek,jobban acsarkodnak egymasra,olyan is van,hogy ket kutua porazon ugy tesz mintha azonnal meg akarna olni egymast,orjongenek es a gazdik ha rangatjak oket vissza akkor megjobban orjongenek:) Ki lehet probalni nyugodtan es aki kiprobalta a kovetkezot es nem volt igazam akkor johetnek a piros kezek es a kritikak:

Ket kutyat szembealitani porazon,ha elkezdenek morogni egymasra a gazdik azonnal ledobjak a porazt a foldre es hatrebblepnek egy lepest...az esetek 90%-ban a kutyak nem verekednek ossze!

Persze azt nem ajanlom,hogy kepzett es kimondottan viadalokra hasznalt kutyakkal engedd ossze a kutyadat de gondolom nem olyanokkal akarod baratkoztatni :)

Tenyleg halgass a masodik valaszolora es hagyd,hogy egymas kozt rendezzek le a kutyak a rangsort utana meg beke van. Amugy hidd el ha morognak vagy esetleg egymasnak esnek foldon hemperegve acsarkodnak es latszolag "olik" egymast az sem tart par masodpercnel tovabb csak addig meddig az egyik behodol es nem tesznek kart egymasban. Ha meg netan megis eldurvulna a dolog ami tenyleg ritka es kiveteles eset akkor is meg idoben szet lehet valasztani oket(hatso labatol megfogja ki ki a sajat kutyajat es mikor a kutyak fogast valtananak szethuzzatok oket) de ez tenyleg nagyon keves valoszinuseggel tortenhet meg.

2016. jún. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én az előző kutyámmal voltam úgy, hogy mindig összeugrottak az utcán lévő (kóbor) kutyákkal. Egy idő után már nem mertem szerencsétlent kivinni az utcára, mert mindig belefutottunk másik kutyába én meg totál bestresszeltem a szitutól. Szóval szegénynek elcsesztem a fél életét, mert nem tudtam mit kell csinálni.

Igaz, a mostani más típus (na ez sem egy kezes bárány) de most tudom hogy kell reagálni, szóval most nem én parázok, hanem általában az összes szembejövő kutyás.

Röviden: A testbeszédét kell megtanulni olvasni. Ha nagyon égnek mered a füle, farka mindkettőnek, egymás mellé beállnak "fej-fenék-fej-fenék" körbe nagyon mereven, és ráadásul még borzolják is a szőrüket, akkor összeugrani készülnek. De több jó hír is van. Az egyik, hogy ritka, hogy két ennyire domináns kutya összetalálkozzon. Vagyis általában az egyik kifordul a szituációból, nem mennek össze. A másik, hogy ha észleled, hogy várható valami gubanc, akkor közbeléphetsz. A legbiztosabb módja, ha eltereled a kutya figyelmét, vagyis elhívod onnan. Ha amúgy is séta közben voltatok, akkor menjetek tovább. Ha csak bandázás volt zárt területen, akkor is menj el vele a másik végébe, játssz vele kicsit aztán menjetek vissza.

Ezen kívül, általában kisebb az összeszólalkozás veszélye ha szabadon vannak. Ha pórázon van, akkor érzi hogy ott vagy mögötte és kettőtök erejével már nagyon nagy legény. Ha lazára engeded vagy eldobod a pórázt, akkor visszavesz.

Mindenképpen arra kell törekedni hogy megelőzd a "csatát" - nem azért viszed valahova hogy megmutassa ő a jani. De ha esetleg összemennek akkor sem pánikolni kell, hanem nyugodtnak de határozottnak lenni. Ha szóval sehogy sem megy és nagy az adok-kapok (ez azért nagyon ritka!) akkor viszont véletlenül sem szabad közéjük nyúlni. A csípő résznél kell megragadni és szétrántani őket.

2016. jún. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

végre egy gazdi aki nem engedi oda boldog-boldogtalanhoz a kutyáját! :)

a későbbiekben is csak azokhoz engedd akik póráz nélkül vannak v a másik gazdi is oda szeretné engedi a kutyáját a tiédhez. (az összes többi esetben bunkóság)

azért ezzel a szembeállítással óvatosan! az én kutyám ezek szerint biztos az extra kivételekhez tartozna. rögtön nekimenne a kutyának és abba se hagyná a támadást amíg a másik is harcol (és akikkel eddig verekedett nem akartak leállni) viszont nem kellett soha a lábainál ráncigálnom, mert ha rászólok visszajön, ezenkívül nem fog rá a kutyákra, így egy mozdulattal le lehet szedni róluk.

amúgy meg próba cseresznye, ha rohan felétek egy kutya póráz nélkül, engedd el te is a tiédet és közbe legyél készenlétbe h szét tud szedni őket ha szükséges.

2016. jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha az a kérdés, hogyan vedd észre a kutyádon, miként fog fellépni, akkor erre a válasz egyértelműen a testbeszéd. Faroktartása, a hátán a szőr, a fejét hogyan mozgatja illetve a közeledése a másik kutyushoz. Hidd el, pár eset után biztosra megmondod, hogy mit szeretne a kutyád, szimpla játékot, vagy acsarkodni a másik kutyára. Viszont a másik kutyától is függ, mi lesz a végkimenetel, egy dominánsabb kutyának elég egy szemezés vagy egy rossz morranás, és helyreteszi a kutyát, de ettől nem kell tartani, illetve neveléssel kell kiküszöbölni. Egyébként a morgással, ugatással mint kommunikációs eszközzel két fajtárs között semmi probléma nincs. Ha látod, hogy elfajul a helyzet közbelépsz a másik gazdival, korrigálod a kutyusod és folytatjátok a sétát. Nekünk is meg kell válogatnunk, hogy kivel haverkodunk, hangulatfüggő is, hogy hogy reagál a kutyám, Neked is oda kell figyelni a saját kutyusodra. Az meg más tészta, hogy van amelyiket könnyebb/jobb elkerülni. Nem kell mindenkivel haverkodni, jobb megelőzni egy esetleges bunyót, mert könnyen sérülés lehet a vége. De fontos a helyes viselkedésforma minden esetben, erre Neked kell megtanítani!

A kutyusod kora és fajtája mondjuk érdekelne. :)

2016. jún. 11. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!