Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz vagy komondor?

Kuvasz vagy komondor?

Figyelt kérdés

Nem tudok választani a 2 közül. Mindkettő tetszik, de a komi szőre kicsit visszatart, nem szeretem a macerát. Viselkedésben van különbség? Ti melyiket választanátok? (Szuka lenne, nem első kutyám.)

Köszönöm.



2016. jún. 18. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A szőre miatt a kuvaszt választanám. Állandó gondozás nélkül nagyon csúnya egy gubanc sár lesz szegény komondor.
2016. jún. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Amit szeretnék: idegenekkel szemben tartózkodó, jó házőrző, aki hűséges, megbízható, bújós (a gazdival), nyugodt, de mégis aktív és bátor. :)
2016. jún. 18. 10:24
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, egyenlőre én is felé húzok, de hátha... :)
2016. jún. 18. 10:25
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten egyik sem bújós ,elvannak magukban is,de a többi kritériumnak megfelel mindkettő.
2016. jún. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagybátyám komondora abszolút emberközpontú, kifejezetten bújós a családtagokkal, na persze akit ismer, vagy nagybátyám megmondja a kutyának, hogy vele jófej legyen. A szőrét mondjuk vágja havonta, nem nemezesedik, ha rövid, és szerintem nagyon jól áll neki! Nem csak hosszú szőrrel komondor a komondor, olyan mint egy nagy mamlasz bobtail. Szerintem a kuvasz sokkal őnfejűbb, makacs fajta, na persze ez nevelés kérdése. Ajánlott kölyökkorban sokat mászkálni emberek között, hamar megbarátkoztatni a családtagokkal, közeli ismerősökkel. Csak ajánlani tudom a komondort, nekem a szívem csücske a fajta! :)
2016. jún. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Komondor..ne tatmrtson vissza a szőre nekik úgy jó ha "rasztás" mert ez a természetes bundájuk és jó őrkutya ...kuvasz viszont vendégekkel is agressziv lehet..sztem komondort válassz...de a te döntésed
2016. jún. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Nekünk volt mindkettő, nálunk nagyon nagy a terület + vannak állatok és arra kell(ett) vigyázniuk.

Én azt vettem észre, hogy a kuvasz valamivel jobban igényelte az emberi társaságot, mint a komondor. Nem tudom, hogy ez mennyire fakad fajtából, mintsem kutyaszemélyiségből, szóval nem akarok okoskodni, én ezt tapasztaltam. :) Illetve a komondor amúgy is nyugisabb volt. A kuvasz többet "idétlenkedett", játszott, mozgott, viszont kicsit nehezebben is tartotta vissza az agresszióját idegenekkel szemben (itt nem kéretlen vendégekre gondolok, hanem pl. a család barátaira).

Gyerekekkel szemben mindketten nagyon elfogadóak voltak, sosem volt egy csúnya nézés vagy morranás is (pedig találkoztak igencsak nyúzós gyerekekkel), a komi velük szemben is kicsit nyugisabb volt, nem olyan izgága.

2016. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyik sem könnyű eset, de mivel írod, hogy nem első kutyád... amúgy a kuvasszal jóval nehezebb kölyök korban. Meg szerintem később is.
2016. jún. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kuvasz örök szerelem nálunk a családban, nagyszülőkig felmenően kb 50-60 éve csak kuvasz volt, nagyszülőknél, szülői háznál, és most nálam is. Miért szuka? Kiskutyákat szeretnél később? Kuvasz sokkal többet mozog, szerintem sokkal keményebb, voltam komondoros ismerősnél kifeküdve aludt mikor bementem, fel sem kelt, kuvasz sokkal éberebb, hevesebb, bújósabb, játszósabb, mindig láb alatt van, persze megtartja a függetlenségét, nem megy mindig oda hozzád amikor csak meglát, hiszen ő egy független, önálló kutya, viszont ha hívod fejvesztve megy és ugrik és nyalogat, és ha kicsi vagy, nem vagy legalább 90 kiló akkor valószínű fel is borít, kemény fizikum és megfelelő magasság, meg tényleg Emberes méretű gazda mellé valóak ezek a fajták. Komondor is szereti a gazdáját nagyon, és figyeli minden lépését, de szerintem nem olyan éber, gyerekeket mindkettő imádja. Komondorral el tudod fogadtatni gond nélkül, hogy beengeded a barátaid-rokonaid, viszont kuvasz nem hiszem, csak pár barátodat-rokonodat akiket legalább 2 hetente látott kölyök korától. Kuvasz imád kaparni, rágni, ásni, növényeket is kaparja, rágja. Örülök, hogy magyar fajtában gondolkozol, egyébként a legtöbb dolog nevelés kérdése. Kuvasz is ha mindenki kiskorában megsimogatja akit beengedsz akkor azt szokja meg, hogy bárki jön az neki barát, játszik vele, nincs semmi dolga, és akkor ő sem lesz agresszív.
2016. jún. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Azt mondják a szuka könnyebben kezelhető, ezért választanám, de ivartalanítva lenne. Hát szerintem átlagos magasságú (173cm, nő létemre), masszív felépítésű (nem törékeny díva stb, hanem erős csontozat) vagyok, úgyhogy ezzel nem lesz gond. :) A szívem egyre jobban húz a kuvasz felé.

2016. jún. 28. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!