Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyámat...

Hogy szoktassam le a kutyámat a verekedésről? Hogy kezeljem, ha egyátalán lehet?

Figyelt kérdés
Most múlt egy éves, kan. Nem az az agresszív típus, aki már eleve asarkodva megy oda a kanokhoz. Elvan, eljátszik addig amíg a másik kutya rá nem vicsorog vagy morog, de már az is elég ha a másik kutya fenyegetően jön oda. Ja és a kutyasulival hagyjatok, 5 hónapos kora óta járunk és azt mondja hogy le kell szidni, határozottan rá kell szólni, amit meg is teszek, de hiába, mondjuk néha beválik, még a bunyó előtt lle tudom állítani....ritkán.
2016. jún. 18. 21:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ivartalanított?
2016. jún. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem még nem, ősz környékén lesz ivartalanítva, de úhy hallottam hogy az sem 100 % hogy utána lenyugszik a kutya.
2016. jún. 18. 22:08
 3/13 anonim ***** válasza:
Amikor látod rajta hogy neki akar menni akkor szidd le, büntesd meg. Ha többen vagytok akkor ilyenkor elég büntetés ha pórázra teszed, látja hogy a többi kutya játszik de ő nem mehet. Később elengeded had játszon és ha megint ezt csinálja akkor ugyanez. De ha nem ő kezdeményez hanem rátámadnak és védeni próbálja magát akkor ne büntesd! Póráz és menyetek tovább. De én alapból nem engedem oda olyan kutyához póráz nélkül akit nem ismerek, vagy akiről tudom hogy megvicsorogja a kutyámat vagy fenyegetően megy felé. Ilyenkor elsősorban a másik kutya gazdáját szidd le ne a kutyádat. Utána póráz, mennyetek tovább és többet nem kell oda engedni ahoz a kutyához mivel vicsorog rá és fenyegető ahogy irtad.
2016. jún. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem ő szokta kezdeni, de hát ha egy ilyen kis padlócirkálónak mar vissza, azt nem hagyhatom szó nélkül, elvégre ő 23 kg azok a picik neg max 10 kg-osak.
2016. jún. 19. 20:52
 5/13 anonim ***** válasza:

nálunk ugyanez van!

az én kutyám 1.5 éves 40 kgos kan.

a másik 1.5 évea 15 kgos kan.

az enyém játszik elvan a szuka kutyákkal gondol egyet és már fenyegetően közeliti a kicsit,aki igaz hogy odébb megy...

csak leteremteni akarja az enyém de nem hagyjuk...

ki tudja milyen erővel teremgené le?!

szóval mikor látjuk hogy már emberkedne a mienk akkor rákiabálás 1-2 pofon,mély hangon tiltás leültetés kb 5 percre!

utána mehet játszani nem is érdekli utána már a másik kan...

nekünk ez bevált,tudom hogy kb még egy hónapig ezt kell csinálnunk mire teljesen megérti hogy nem szabad...

2016. jún. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez nekem is beválik, néha.... :(
2016. jún. 20. 15:38
 7/13 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Az tényleg rossz ha a kissebb kutyákat ellenségnek nézi. De akkor se kell hagynod hogy a saját kutyádra támadjanak! Elsősorban az ő kutyájukat kéne nevelni a gazdáiknak. De mint már írtam ezeket a konfliktusokat könnyen el lehet kerülni. Kerüld ki azokat a szobacirkálókat akikrőp tudod hogy támadós. Ha meg elengedik őket és ugy támad a tiedre akkor ne hagyd annyiban, szolj a gazdának. Tényleg rosz hogy kissebb kutyának visszatámad dehát ilyen kis vakarcs is tud olyan sebet okozni ami miatt orvoshoz kell vinni a kutyát! Elsősorban ezt kéne megakadályozni.
2016. jún. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5-ös: A tieddel nem az a baj hogy kissebbre támad, az a probléma hogy domináns. Ilyenkor tökmindegy a méret ha ivaros kan mindkettő... Ilyen esetben a legcélszerübb az ivartalanítás. Erre hathat de a kérdező problémájára nem.
2016. jún. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

dehogy ivartalanítatom!

díjnyertes kutya!

versenyekre hordjuk...

tudom hogy az a baj hogy domináns!

Sztem amit leírtam azt használva a kérdezőnek is hasznos lehet.

vagy a másik kutya amelyij kezdeményez annak a gazdájának kellene ezt csinálnia...

2016. jún. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem én ezt, meg el is kerüljük a kiskutyákat, de az a baj, hogy hiába mondom hogy visszatámad akkor is odahozzák a kicsiket, és hiába nem az én kutyám kezdte, akkor a kiskutyásnak áll feljebb mevel az enyém a nagyobb. Az a baj, hovy sok kiskutyatartó nem neveli meg rendesen a kutyáját és nem is veszi tudomásul hogy támadós neg domináns mivel kiskutya.
2016. jún. 21. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!