Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy olyan kutyának aminek 2...

Egy olyan kutyának aminek 2 rétegű a bundája mennyire szabad megnyírni?

Figyelt kérdés
Gondolom a túl rövid szőr árthat de mekkora a megfelelő? Olyan kutyákra gondolok mint pl. Husky, Akita, Samojéd vagy hasonlók.

2016. jún. 24. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Szabadni szabad, mindenki azt csinál a kutyájával amit jónak lát. Amúgy itt a válasz:

[link]

2016. jún. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudok angolul. Egyébként bem azt kérdezem hogy szabad-e. Hanem azt hogy mennyit lehet levágni?
2016. jún. 24. 17:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Lényegtelen,ha már 1 cm-et is vágatsz belőle már más lesz a szőre.


El kell dönteni,hogy vagy megnyíratod vagy nem. Papámnak akitája és malamut kutyái voltak. Sose volt gond,igaz ennyire meleg régen nem volt, de 30 fok azért volt. Naponta többször fel lett locsolva a beton kaptak friss vizet le is lettek locsolva.

Látszott,hogy elviselhetőbb nekik így.

2016. jún. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen én is tudom hogy elég 1x levágni és soha többé nem lesz ugyan olyan ezért sem szeretném. De sajnos még itt sincs a nagy meleg mégis forróság van :/ . Beengedjük a lakásba itt hűvös van de alig merjük ki vinni mert reggel 10-től este 8-ig olyan forróság van hogy:


-1. Megüti a buta.

-2. Megégeti a talpát.


És a dupla szőzet miatt max. A hasát lehet vizezni. Na nem baj szombaton és vasárnap elvisszük egy tóhoz :) ott sok kutya van. Még játszani is tud :)

2016. jún. 24. 20:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Jaj, ez egyre rosszabb...

Na mindegy, a lényeg a képről, hogy a megnyírt kutya elveszti a fő védelmi vonalát a környezeti hatásokkal szemben. A bunda védi a melegtől is.


A nyírás néhány veszélye röviden:

- hősokk (gutaütés és nem "buta" ütés)

- leégés

- könnyebben megcsípik a rovarok (nincs ami védje)

- fizikailag is könnyebben sérül a bőre akár egy tárgytól, vagy a növényzettől, ha olyan helyen közlekedik.


Az már csak hab a tortán, hogy nem úgy nő vissza, ahogy volt és a szőrnövekedés közben is adódhatnak problémák.

A duplaszőrű kutyákat fésülni kell, nem nyírni. Persze ez sokkal melósabb.

2016. jún. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2-3 naponta fésülöm és én sem szeretném levágni.nem a fondozással van a probléma. Amit leírtál azt is tudom. Csak egy régebbi kérdésben mindenki letámadott hogy mekkora barom vagyok hogy nem vágom le...
2016. jún. 25. 13:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne állítsuk már azt,hogy nem lesz ugyan olyan a dupla szőrű fajták bundája nyírás után. Mert pont ugyan olyan lesz. Amíg nem vágatta le valaki a szőrét a kutyának és látja a különbséget,addig ne lovagoljunk már ellene.


Évek óta nyírjuk a kutyát. Semmi baja tőle. Gyönyörű,egészséges, tökéletes minőségű bunda nő utána vissza. Viszont messze nincs olyan melege,mint nagy bundába. Mondhat bárki bármit, ég és föld, hogy mennyire jobban bírja a meleget megnyírva.


Leégni sem fog,ha nem kopaszra borotváljátok. És nem fog benne nagyobb kárt tenni semmi,mint pl egy magyar vizslában,vagy más, rövidszőrű fajtában.


Nem mellesleg sokkal könnyebb észrevenni benne a kullancsokat.

2016. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!