Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam az egyedüllé...

Hogyan szoktassam az egyedülléthez?

Figyelt kérdés

Befogadtunk egy 2 éves kistestű kutyust, aki előttünk egy idős nénié volt, de mivel már nem tud róla gondoskodni, így hozzánk került. A kutya még sose volt egyedülléthez szoktatva. Hétfő óta van nálunk, egyébként nem rosszalkodik egyáltalán, mindig jön utánunk és ott alszik ahol mi vagyunk. De ha egyedül hagyjuk vagy kicsukjuk, akkor sír, vonyít, ami azért gázos, mert panelban lakunk. Próbálgattam azt, hogy kimentem 1-2 percre, amikor éppen aludt. Amikor csöndben volt visszamentem, de már ott figyelt az ajtó előtt és nagyon kétségbeesett fejet vágott, de volt amikor még 1 perc se telt el és rákezdett. Nem szólunk amúgy hozzá ha jövünk, ha elmegyünk se.

Most úgy adódott, hogy muszáj elmennem a kisboltba ami itt van pár méterre, de nem merem itthagyni, mert félek, hogy rákezd... Mit tegyek?


2016. jún. 24. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Cseréltesd ki.
2016. jún. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tegyél be neki valami zenét :)
2016. jún. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hatalmas lefárasztás agyilag, szellemileg is, utána kezdj neki ennek. Kérj bocsánatot előre is a szomszédoktól. Ez úgy működik, hogy kimész, vársz, és csak akkor mész vissza, mikor abba hagyta a visítást. Ez lehet 5 perc, 10 perc vagy 2 óra is. Először nem is kell a lakásból kimenned, elég ha csak másik szobába mész át. Ez csak akkor működik, ha időt, munkát fektetsz bele, magától nem fog elmúlni.
2016. jún. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pontosan mikor került hozzátok? Nyilván még nem szokta meg, időt kell neki hagyni, de következetesnek maradni. Meg kell találni az arany középutat, hagyni hogy beilleszkedjen, megszokjon, de nem szabad elkanászodnia eközben.
2016. jún. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, rosszul írtam. Tehát ha átmegyek a másik szobába, akkor fél óra után sincs már semmi (most teszteltem), de gondolom tudja, hogy ott vagyok, azért nem esik kétségbe.

Amíg megjárnám a boltot, az kb 5-10 perc.

2016. jún. 24. 15:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat a következő ! Én a menhelyen dolgozó ismerősöktől és attol akitől elhoztam a kutyust kérdeztem meg ugyanezt . Ök azt mondták ne döljek be neki az elsö pár percben igat és sir utána elvan . De eleinte rongált mert nem tudtam lefárasztani majd mikor ezt is megoldottam semmi gond nem volt :) kiprobáltam ugy is ,hogy idegen helyre mentünk( anyosék) és elmentem bevásárolni öt pedig ott hagytam a párom szüleire . Hallottam ahogy ugat és sir mikor eljöttünk . Mikor haza értünk megkérdeztem na hogy viselte ?! 3-4 percig ugatott majd lefeküdt a helyére és aludt :)
2016. jún. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!