Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most olvastam, hogy semmilyen...

Most olvastam, hogy semmilyen táp nem jó a kutyusoknak. Adjunk házi kosztot. Fél éves francia bulldogom van, akitől vettük azt mondta csak royal tápot adjak mert abban minden van amire szüksége van. Most akkor mi a jó?

Figyelt kérdés
2016. jún. 27. 19:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Azért nem minden táp az ördögtől való. Sok köztük a gyalázatos ócskaság (Pedigree, Darling), sok a túlhájpolt középkategóriás (Royal Canin), de vannak tényleg jók is. Persze ezeknek ára van.

Én, megmondom őszintén, nem akarom rászánni az időt és macerát a nyers etetésre. Beszerezni, adagolni, fagyasztani, olvasztani... Nem vállalom, bocs. Inkább megveszem az 1200 Ft/kg-os szuperprémium gabonamentes tápot, amitől évek óta gyönyörűek és egészségesek a kutyáim. De ha valakinek a macera nem gond, akkor hajrá.


Francia bulldognál én nagyon megnézném, hogy milyen tápot veszek neki (ha a táp mellett döntesz). Elég problémás fajta, sok közöttük az allergiás. Sok középkategóriás táp "hipoallergénként" hirdeti magát, és közben ugyanúgy van bennük szárnyashús meg gabona (ami a két fő allergén). Meg kell nézni az összetevőket.

A Royal Canin-nak a fele kukorica, én egy bulldognak valami spécibbet választanék. Acana, Belcando, GranataPet, ezek közül pedig valami alacsony kalóriatartalmú verzió, mert a bulldogok általában hízékonyak, ami nem tesz jót az ízületeiknek meg a szívüknek.

2016. jún. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!