Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Lehet belőle valami baj?

S. O. S! Lehet belőle valami baj?

Figyelt kérdés
Azzal kezdeném,hogy lett egy kiskutyánk aki 9. hetes!A tenyésztőnél 2x volt féreghajtózva,meg most hétfőn amikor megkapta a második oltását!Tegnap este kikakált 1 db. döglött kemény megmerevedett gilisztát!Lehet a gyerekeimnek baja?Fertőzhet még ilyenkor?Mossák a kezüket de ugyebár a kiskutya sok mindent megnyal,rágcsál stb.!Domestossal takarítok de akkor is előfordulhat hogy megnyalja a kezüket!Főleg a kicsit aki még csak 2 éves!Ilyenkor mi a teendő,mire figyeljek oda?
2010. ápr. 14. 09:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Húha, nekem is ez a rémálmom! A kutyánk 4 hónapos, a gyerekek 11, 5. Még nem volt nálunk ilyen helyzet, de ha lenne, én azonnal hívnám a gyerek orvost, mert lehet a gyerekeknek is féreghajtót adni, biztos ami biztos! Lakásban van veletek a kutya? A kicsit egyenlőre ne nyalogassa! Írd meg mi van!
2010. ápr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Elsősorban arra kellene odafigyelned, hogy a lakásban gyerek legyen ne állat. Az állat ólban lakik. És te?...
2010. ápr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

ha előfordul bármilyen féreg a kakijában, akkor 2 hét múlva meg kell ismételni a féreghajtást.

ha felhívsz egy állatorvost, ő meg tudja mondani, h tud-e fertőzni, stb. szerintem hívj fel egyet. ő tud biztosat mondani.


a másodiknak pedig nagyon kedves és széles mosollyal üzenném, h téged meg iskolába kellett volna járatni, bár a neked való hely a putri:)

2010. ápr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Délután van csak gyerekorvos!Ameddig nincsenek meg az oltásai addig lakásban van!:)Fiam szerint nem giliszta volt hanem az a préseltcsonthoz hasonló cipőcske fűzője de jobb félni...

A másodiknak: Nem tudom miért zárná ki egymást a gyerek és a kutya!!! Amúgy meg nálam a padlóról ehetnél!De te lehet hogy ólban laksz vagy istállóban a modorodból ki indulva!A kérdésre nem válaszolsz csak a saját nézeteidet osztod amire nem vagyok kíváncsi!!!

A többiek válaszát köszönöm!:)

2010. ápr. 14. 10:39
 5/19 anonim ***** válasza:
5%
Kertes házban lakom két kutyával 4 macskával és 3 gyerekkel. CSAKHOGY, az állatok kint laknak, mi meg bent. Ez a különbség. Mellesleg a kérdésedre válaszoltam; "Ilyenkor mi a teendő,mire figyeljek oda?" - hát arra, amit már leírtam. Most akkor ki az idióta?
2010. ápr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Te csak az észt szeretnéd osztani!Talán az udvaron nem találkozhat a gyerek az állatokkal?Mellesleg nem tudom hogy jössz te ahhoz hogy ismeretlenül idiótázz másokat okoska!Na mind egy is,részemről lezárva veled a beszélgetés!:)
2010. ápr. 14. 10:55
 7/19 anonim ***** válasza:
13%
Találkoznak is az állatok a gyerekkel, azért is vannak ott (részben), de ők az ólban laknak mi pedig a házban. Mi ebben a nem jó. Szerinted fodítva kell?
2010. ápr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Úgy látom nem olvastad végig az egyik kommentemet amiben ezt írtam!: "Ameddig nincsenek meg az oltásai addig lakásban van!"

Te állatbarát vagy egyáltalán vagy csak azért tartasz kutyát-macskát mert kertesházban jó ha van?

2010. ápr. 14. 11:26
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

szia! ne húzd fel magad ezen a nem normálison:S kár, hogy az ilyeneket nem lehet kitiltani, azt hiszem, szeretne ilyen olban lakni:))) mindegy... szót sem érdemel... én is felraktam egy ehhez hasonló kérdést:)))

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__611833-mit-ja..

itt találod, meg a válaszokat is:))

2010. ápr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%
Amit tudnod kell,hogy ebben az ügyben tényleg valós veszélyek is vannak.A zoonozis itt tényleg működik.Fontos,hogy a kutyus rendszeresen (3 havonta) legyen féreghajva,ha már ebből kijöttetek.Addi is,amíg férget ürít,jó ha 2 hetente féreghajtót kap.Fontos még,hogy tudd,hogy a bolhásság álltalában férgességet okoz,ezért kell a védekezés bolhásság ellen is!Az ürített,elpusztult féreg már nem veszélyes.
2010. ápr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!