Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet kutya tenyésztötöl ár...

Lehet kutya tenyésztötöl ár iránt érdeklödni? Még nincs meg a pénzem csak, hogy nem tudom menyit gyüjtsek?

Figyelt kérdés
A penzesgyöri komondor kennelben győnyörű komondorokat láttam fassen.Csak nem tudom menyibe kerül. Szerintetek ha rákérdezek nem küld el? Gyüjteni szeretnék egy szép törzskönyves kutyusra. 17/l

2016. júl. 12. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
el akarja adni - tehát örül minden érdeklődőnek, kérdezd meg
2016. júl. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Júj mostlátom hogy rossz helyre írtam ki
2016. júl. 12. 10:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első!

Nem mindegyik tenyésztő ilyen!

Volt, akivel fél órát beszélgettem, mire megmondta, mennyiért adja a kutyát, mert ha nem vagyok neki min. a telefonban szimpi, akkor nem adta volna el nekem.

Szóval kérdező, ne lepődj meg, ha nem kapsz választ. :)

"Gyüjteni szeretnék egy szép törzskönyves kutyusra. " Ezt mondd el neki, nagyban segít abban, hogy megmondja az árat (már ha olyan, mint akivel én beszéltem). Lehet, hogy rákérdez arra, hogy hol laksz, hol tartanád, mennyi időd lesz rá, stb.

Engem is "kifaggatott" a hapsi, aztán, amikor bemondta a 200e ft-ot, akkor megmondtam neki, hogy sokallom, családi kedvencért nem adok ennyit (hovawart). Nem volt sértődés, megértette.

És olyan is volt, aki rögtön mondott egy árat, a következő kérdése meg az volt, hogy mikor viszem el. El is búcsúztam tőle rögtön. Ez egy tk-s (amstaff) szaporító volt...

2016. júl. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hovawart ritka kutya....érthető az ár.
2016. júl. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Persze, tudom, hogy ritka, nem is voltam belebukva a fajtába, csak nagyon tetszett a jelleme, de halvány fogalmam sem volt az áráról. :)

150 ezret adtam volna érte, ennyit nem.

Így lett amstaffunk, ami viszont nagy szerelmem régóta. :)

2016. júl. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
"Sajnos" magyar fajta kutyát törzskönyvvel meg lehet kapni mar 70-80 e Ft-ert, szóval ez azért viszonylag barátságos ár. Én is komondort szeretnék, érdeklődj bátran a tenyésztőknel, tulajdonképpen ez nem titkos Info és az teljesen érthető h az ember tudni akarja, mégis mennyi pénzt gyűjtsön.
2016. júl. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hovarju ***** válasza:
100%

Írj neki egy bemutatkozó levelet. Írd meg hova, milyen körülmények közé szeretnéd vinni a kutyát, mennyit tudsz vele foglalkozni. Írd meg mért pont az Ő tenyészete teszik.

nyugodtan írd meg azt is, hogy nem most rögtön, azonnal akarsz kutyát, hanem előtte össze akarod gyűjteni a rávalót.

Kérdezz rá bátran mindenre, amire kíváncsi vagy a fajtát illetően, illetve a választott tenyészet életéről és a kutyáiról is kérdezheted.

Ha látja, hogy valóban érdekel és nem csak fellángolás az egész, biztosan válaszolni fog és mond egy körülbelüli árat is.

2016. júl. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

80 ezer forint környéke. Több nem hiszem, mert minden magyar fajta iránt érdeklődőnek örülnek/örülünk akik magyar fajtákkal foglalkozunk. Bár 17 éves lánynak egy ekkora kutyát.. De nem ez volt a kérdés, nem akarlak lebeszélni, csak biztos fogsz tudni kezelni egy ilyen kemény fajtát?

De nyilván tájékozódtál róla, ha már eldöntötted a fajtát és a tenyésztőt is akitől akarod :)

2016. aug. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!