Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet, hogy ennyire...

Mitől lehet, hogy ennyire hullik a kutyusom szőre?

Figyelt kérdés

A kutyàm, 3.5 éves. Az utobbi 4honapban ugy hullik a szore, hogy az borszaszto.

Hattertortenet: Ő kis koratol bent tartott kutyus volt, majd a baratom kulfoldre ment dolgozni, igy en a kutyamma felevvel ezelott anyahoz koltoztem, ahova sajnos nem johetett be a lakasba. Akkor tapasztaltam, hogy brutalisan hullik a szore. De gondoltam vedlik.. 4 honappal ezelott azonban a beutalisnal brutalisabban kezdett hullani. Olyan szinten, hogy vegig huzom a kezem a hatan finoman es fel kg szor szall szerte szet..

4napja ujbol lakasba kerult mert parom haza jott es lakast bereltunk. Nekem is rossz volt amiert kint kellett lennie, de nem tudtam mit csinalni.. Az allatorvos adott neki vitamin tablettat napi 2ot kell szednie , 1honapja csinaljuk semmi valtozas..azt mondja meg az allatorvos hogy szerinte nem allergias de elvegezhetunk 20.000.-ert egy tesztet.

Mindennap kap meg egy tojast is .

Ertem en, hogy vedlenek a kutyak de feleven keresztul es ilyen mennyisegben???

Egyebkent marhahusos tapot kap es most nem is fozunk neki, hogy kideritsuk allergia all e a dolog mogott vagy nem .

Nektek van valami otletetek?



2016. júl. 17. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutya? Ez fontos, mert vannak olyan kutyafajták, amelyeknek jobban hullik a szőre.
2016. júl. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem tudjuk, keverek . Az anyja pincsi volt, de az apja? Kitudja..

Az allatorvos szerint van benne erdelyi kopo.

Egyebkent rovid szoru. De olyan surun van hogy nem igaz .

2016. júl. 17. 22:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen tápot kap pontosan?

Vehetnétek Furminátort és megtanulni a használatát.

2016. júl. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem valami betegség vagy elváltozás áll a hullás hátterében, akkor marad az a lehetőség, hogy nem kefélitek a szőrét rendesen. Ha hullik, akkor illik rendszeresen kikefélni, különben nem fog megállni...
2016. júl. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Napi 2xer fesulom...
2016. júl. 18. 15:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát először is, nagyon fontos, h állatorvosi hipoallergén tápot adjatok neki, ha ki akarjátok deríteni, h allergiás-e a kutya. amennyiben nincs ráírva, h hipoallergén állatorvosi táp, az mindenképp tartalmaz valahány százalékban csirkét, a legfontosabb allergént. tehát ha diagnosis ex juvantibus kezeled a kutyád, fontos, hogy jól csináld, különben az életben nem tudod meg, hogy allergiás-e, vagy sem. Amúgy ha elkezded a megfelelő táppal etetni, után azért kell pár hónap, hogy biztosra eltűnjenek az allergia jelei, és azután szép lassan el lehet kezdeni kísérletezgetni a fő allergénnel, kicsit kipróbálni ezt-azt beletenni az étrendjébe különféle húsokat. Amúgy milyen színű a kutya, és a szőrhulláson kívül van még egyéb tünete? meglátszik a szőrhullás rajta? (azon kívül, hogy minden szőrös körülötte-tehát foltokban hullik, vagy az egész testén gyérebb a szőr, vagy nem is látszik, hogy hullik?)
2016. júl. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Már bocs, de kísérletezéssel talán még évek múlva sem állapítjátok meg allergiás-e. Sokkal egyszerűbb vért venni tőle és abból rögtön meg tudják állapítani.
2016. júl. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A "kísérletezgetés", ahogy leírtad bevett szokás az állatorvosoknál-tudom, mert én is az leszek fél év múlva. Ahol én dolgozom, ott azért vesszük ezt elsődlegesnek, mert az allergiák javarészt táplálékeredetűek, legtöbbször a leggyakoribb allergén a csirke. Általában, az esetek 90%-ában megoldódik ennyivel az ügy. Nyilván, ha erre sem oldódik meg jöhetnek a vérvizsgálatok (úgy tudom, amire gondoltál, a SPOT technika megbízható), illetve az intradermális vizsgálatok, amik közül az első drága, a második macerás. Nekem speciel az alapelvem az, hogy az egyszerűbb megoldás felől haladjunk a bonyolult felé, és a nagy számok törvénye alapján az ételallergia a nyerő. De tény, ha az ember pénztárcája és türelme engedi, lehet végeztetni ilyen vizsgálatokat is.
2016. júl. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és mellesleg a SPOT technikával végzett vérvizsgálat eredménye kb egy hét alatt lesz meg. Nem mintha az én javaslatom gyorsabb lenne, csak a miheztartás végett-nem rögtön tudod meg az eredményét.
2016. júl. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!