Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam rá arra a...

Hogy szoktassam rá arra a kutyám hogy szebben sétáljon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 6 hónapos szibériai husky-m, szeretnék vele mindennap sétálni, de sajna heti 5x tudom elvinni akkor is úgy gondolom hogy addig sétálunk amíg ki nem merül, mert ha nincs a sétálási igénye kielégítve, akkor semmi értelme elvinni. Na mindegy, az a lényeg hogy sajna nem lehet vele szépen jó ütemben sétálni, vagy leáll egy fűcsomónál aztán mondhatja neki az em er hogy jöjjón, vagy próbálna elrántani.. Minden háznál neki áll ugatni a kutyákkal(kutyával), és onnan az istenért sem akar elmenni, ha éppen egy macskát lát meg akkor az után is szaladna, tehát mindenre ugat ami él és mozog.


Nála egyelőre hámot használunk.


Tudom hogy nem várhatom el egy kölyök kutyától a tökéletességet, és a precíziót, ezért lenne jó tanítani. Mit tanácsoltok?

Válaszokat köszönöm előre is.



2016. júl. 18. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Ha a nyakára, magasan elhelyezve fojtót teszel, rákényszeríted, hogy rád figyeljen. Így hamar rájön, hogy ha akaratoskodik, az neki kellemetlen. Tartsd szorosan magad mellett, nem szaglászhat, nem mehet az orra után, csak arra, amerre te vezeted. Legyél nyugodt és határozott, haladj elől és ne tűrj semmi ellentmondást. Lesz vele harc az elején, főleg, hogy elég makacs, akaratos fajta. Hadd hisztizze ki magát, nyivákoljon kicsit, de ne engedj belőle. Ez segíthet a falkasorrendet is felállítani, most kamaszodik, erősen kell fogni. Ha olyan helyre mentek, ahol abszolút nem bír magával, azért a hám is legyen rajta, hogy át tudd csatolni rá a pórázt, így könnyebb visszafogni őt is.

Az enyém is akaratos fajta, csak közép méretű, ő még nem nőtt bele a fojtóba, de akkor is össze van kapcsolva a hámmal az is, így azért neki is kellemetlenebb, amikor korrigálom, a fejét sem tudja annyira lehajtani, hogy elvesszen a szagok között. Meg kell azt is tanulnia, hogy te vagy a főnök, nem ő irányít. Jártok kutyasuliba? Huskyval azért eléggé ajánlott, és mindenképp ivartalaníttassátok is!

2016. júl. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A szibériai husky szerintem csak akkor fog "szépen sétálni", ha előtte minimum 2-3 órát futott, mint akit zavarnak.


Vidd ki egy minimum focipálya nagyságú zöld területre, ott dobálj neki labdát, fadarabot, = hozza vissza, és hasonló futtatásos játékkal fáraszd le.


Ez a fajta kutya sohasem fog neked úgy sétálni, mint a palota-pincsi.


Szánhúzó, munkakutya!!!

Ha nem fárasztod le, később még úgy sem fogsz vele bírni, még ennyire sem fog rád hallgatni, mint most!

Ő fog sétáltatni téged!

2016. júl. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én akitám 5 és fél hónapos és gyönyörűen sétál láb mellett ha előtte futunk egy kicsit. Amíg van energiája csak akaratoskodik és megy össze vissza. Szerintem egy husky sem különb. Az hogy kutyákra ugat az neveletlenség. Azt neked kell megtanítani. 6 hónaposan azért illene már tudnia,sétálni. Egy huskyt nagyon sokat kell sétáltatni. Egy akitát is sokat kell de egy husky szerintem 5x annyi sétát igényel. A másik hogy a sétában annyira nem fárad el és ha nem szaglászhat akkor mi értelme sétáltatni? A husky-val futni vagy kerékpározni érdemesebb.
2016. júl. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem majd beletanul. Eleinte az én kutyám sem jött szépen. Rántott,leállt stb. Most meg már semmi, szépen jön.
2016. júl. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
A nagypapám úgy vette rá,a goldenretriverunket, hogy mellette sétáljon, hogy szalonnát tett a zsebébe, így mellette sétált a kutya azsebét szagolgatva, majd a végén megkapta.Ahogy telt az idő, kivette a szalonnát és már magától szépen sétált a kutya.
2016. júl. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 18. 13:19
 7/12 lükosz válasza:
Nem ajánlom a folytó nyakörvet !!!!!! Elavult módszer ennyi erővel verhetnéd is. A megoldás annyi, hogy ha húzni akar akkor állj meg addig meg se mozdulj míg meg nem nyugszik. A szaglászás gond azért viszed sétálni, hogy kapcsolatba lépjen több kutyával is , de próbáld ki a nem szabad kijelentést. A hámról meg annyit hogy az nem sétáltatásra van, hanem futásra, sétánál nyakörv kell :) Jobban fogod tudni irányítani
2016. júl. 20. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A husky húzni (dolgozni) akar.

Ha nem húzhat méteres hóban megpakolt szánt, akkor majd húz téged. Csak győzzél utána kaparni! :)))


Még egy életerős farkas kutyát is úgy fárasztanak le, hogy a gazdi felül a kerékpárra, lassan hajt és a kutya fut mellette, amíg ki nem fárad. Majd utána "szépen megy" a gazdi mellett hazafelé! :))

2016. júl. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha kerékpárral szeretnék menni, attól félek hogy elránt.
2016. júl. 20. 09:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Vagy elviszed egy kutya-kiképzőbe, még most elég fiatal, lehet nevelni, vagy: ne tarts olyan kutyát, amelyikkel szemben a falkavezér pozíciót nem tudod tartani!


Szép, gyönyörű, okos, erős, hatalmas kutya a husky, de ha nem bírsz meg vele, akkor nem neked való.

2016. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!