Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen rossz tulajdonságai...

Milyen rossz tulajdonságai vannak a spicceknek?

Figyelt kérdés

Mi a tapasztalatok a spiccekkel? Nagyon sok jót hallottunk ezekről a kutyusokról, és elgondolkodtunk azon, hogy egy német nagy, vagy közép spitz legyen a következő kutyánk.

Szeretnék tisztában lenni a fajta bosszantó tulajdonságaival is, mielőtt még meghoznánk a döntést.



2016. júl. 29. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bosszantó tulajdonsága? Hát igazából nevelés kérdése, pl pomerániai agyon van szaporítva, nekem egy keeshondom van, kicsit rossz volt, de nevelés, nevelés, nevelés...


Ha betegségre gondolsz, sajnos nem tudom, hogy mire hajlamosak.

2016. júl. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Hajlamosak túl sokat ugatni.
2016. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, minden neveletlen kutyára, akinek nem hozzáértő gazdái vannak igazak a következők:

sokat ugat, rombol a kertben, szétrágja a cipőket, bútorokat, mindent lepisil a lakásban, verekedik más kutyákkal, morog az emberre, esetleg harap.. Na, szóval ez bármelyik kutyánál előfordulhat fajtától függetlenül. :D

Nekem 2 spicc kutyusom van, jól neveltek, egy bosszantó tulajdonságot sem tudnék felsorolni.

2016. júl. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is keeshondom van (farkasspicc). Ő kicsit különbözik jellemben a többiektől, mert méretéből, színéből adódóan nehezebben nevelhető kutyákat bevonva lett kitenyésztve. A bundájuk napi rendszerességű ápolást igényel, bármilyen spiccről is legyen szó. Kinti tartásra különösképp a szőre miatt nem igazán ajánlott. A telet jobban szereti. Az enyém szeret ugatni, de ez is spicc tulajdonság, jó jelzőkutya. Egyébként nagyon családbarát, szeret mindenkit. Itt, nálunk meg is dőlt az a tétel, hogy bizalmatlan az idegenekkel. Ezerrel menne mindenkihez. Mondjuk, még csak 6 hónapos. Szelektív a hallása, makacs, önálló fajta, így lehetnek nehézségek a tanításával, sok türelem és következetesség kell hozzá. A tinikori dackorszakra ez különösen jellemző. Egyébként hihetetlen okos kutyus, könnyen tanul, ha van megfelelő motivációja. Eléggé energikus, így igényli a mozgást, és a szellemi kihívásokat is, egyéb esetben lefoglalja ő saját magát, de annak nem biztos, hogy örülni fogsz. Az enyém nagyon hamar szobatiszta lett, mindig jelez, ha dolga van. Ami még rá különösen jellemző, az a "díszlépés". Mintha egy lovat látnál masírozni, nagyon muris. Ő sokat használja a mellső mancsait, sok emberrel van körülvéve, eltanulta tőlünk, hogy mi is mindent a kezünkkel oldunk meg, ő is próbálkozik, ezért a karomvágás elengedhetetlen számára. Egyébként kedves, ragaszkodó jószág, agressziónak a nyomát sem fedezni fel benne. A kölyökkori túlpörgés, morgós kötélhúzás nála inkább csak mérsékelhető, elhagyni, amíg kölyök, nem hiszem, hogy elfogja. A spicc inkább társasági kutya, nem szeret sokat egyedül lenni. Az enyém kan, elég domináns, feszegeti a határokat is. Határozottnak és erélyesnek kell vele lenni, de érzékeny a lelke, ezért sosem durvának. Ha kialakul vele a megfelelő kötődés, a világ végére is utánad menne, kérdés nélkül. A kezdeti akaratoskodásokon kell csak ép ésszel túl jutni, és tökéletes kutyust kapsz.
2016. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, betegségeire is gondoltam, de inkább arra vagyok kíváncsi, hogy természetéből adódóan mennyire energikus/hiperaktív (pl border collie).

Természetesen megkapná a jó nevelést és szocializációt és rendszeresen vinnénk új helyekre, és nem csak a közeli kis mező lenne az egyetlen hely ahová életében eljutott.

Egyébként azt is olvastam, hogy sétáltatás során ösztönösen, "semmiféle erre taní nélkül" sem távolodik el a gazditól. Ezt igaz?

2016. júl. 29. 13:42
 6/8 A kérdező kommentje:
És köszönöm az eddigi válaszokat. :)
2016. júl. 29. 13:46
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Sétáltatni inkább pórázon, de nem hámmal. A hámban nem okoz neki kellemetlenséget, hogyha húz, a nyakörvben ellenben rossz neki. Amíg nem stabilan visszahívható, csak zárt kutyafuttatón, kutyajátszótéren érdemes elengedni. Nem megy ő kifejezetten messzire, de mint minden kutya, pláne a kölyök, elindul a szag után, és szevasz. Persze, bepánikol, ha nem lát, de nem mindig esik le neki időben, hogy nem kellene. Az meg elég hülyén néz ki, hogy kergeted a kutyát, mert ő ezt játéknak fogja fel, neked meg a hajad hullik közben. Az sem szerencsés, ha könyörögni kell neki, hogy ugyan tolja már vissza a kis bolyhos valagát. Szóval, legalább másfél éves koráig én semmiképp sem engedném le a pórázról nyílt terepen. Amúgy is olyan a pofija, hogy mosolygós, ezért az emberek majd jó sokszor meg fognak állítani, hogy hadd legyen simi. Viszont, ha ő ehhez egyszer hozzászokik, akkor húz majd mindenki felé egy kis figyelemért és szeretgetésért, az meg nem opció, hogy 2 percenként álltok meg út közben. Meg kell neki tanítani, hogy nem szeretünk halálra mindenkit, nem ugrálunk fel. A gyerekeket különösen szereti, de heves természet, ezért ugrálhat, ezt meg van, aki nem tolerálja, nem úgy fogja fel. Pláne, ha nincs vágva vagy megfelelően kopva a kutya karma. A séta szabályairól rengeteget olvashatsz neten is, és Cesar Millan féle könyvekből, műsorokból is lehet tanulni.

Meglehetősen egészséges fajta. Diszpláziás lehet, ha nagyobb termetű, és térdkalácsficam lehet még jellemző a kisebbekre. De ezekre a tenyésztő külön gondok fordít, amikor almot hoz le, a kutyái szűrtek a betegségekre, egészségügyi garanciát is vállal. Spiccet tényleg érdemes tenyésztőtől venni. A fülét is rendszeresen tisztítani kell, a szőrt is ajánlott ott megritkítani. Ha előírt mennyiséget, és jó minőségű táppal etetsz, az emésztőrendszerével sem lesz baj.

2016. júl. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. júl. 31. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!