Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutya idomítás?

Kölyök kutya idomítás?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hetes berni pásztor kutyánk. Egy hete itthon vagyok, és próbáltam tanítgatni de azért egy jól nevelt kutya gazdijának a tapasztalatai is érdekelnének.

Először ülni tanítottam, kézmozdulatot is párosítottam hozzá, úgy vettem észre arra jobban reagál mint a szóra. Persze ha eltereli valami a figyelmét akkor aztán szólhatok meg mutogathatok neki. Feküdni is tanítottam, de ezt leginkább csak akkor akarja csinálni, ha van nálam jutalom falat anélkül nehezen veszem rá és a kézmozdulat is a földet érintés szóval nem a legegyszerűbb manőver.

Na meg nem is marad ott ameddig szeretném pedig mindig külön mondom neki hogy "marad" vagy "fel" de mintha nem értené a különbséget.

Legújabban a labda visszahozására próbálom rávenni, de az is nehéz hogy elkezdje érdekelni a dolog( már több napja próbálkozok ezzel is) Itt is az van, hogy csak akkor hozza vissza, ha nem dobom messze csak elgurítom az árnyékba és jutalom falat nélkül szinte meg se moccan.

Általában fogok egy fél marék száraz tápot jutalomfalatként (kölyök kutya méretű táp) és párszor végig veszem vele hogy ül, fekszik, marad, fel, gyere, figyelj. Szóval nem nyúzom órákig. Vagy kiviszem a labdát és eleinte ha a szájába veszi már kap jutalomfalatot, aztán elgurítom és ha visszahozza akkor is kap.


Így jól haladok? Vagy valamit rosszul csinálok? Lehet nem kéne neki mindig jutalom falatot adni? Sokat olvasgattam ezzel foglalkozó oldalakat de jó lenne konkrét tapasztalatokat olvasni, hogy ki hogy tanította be a kutyáját


2016. júl. 29. 15:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az elso es legfontosabb tanitasnal NE a tapjad hasznald, hanem keszits magad vagy vegyel keszen jutalom falatokat (maj, virsli, parizsi, stb.) vagy esetleg jutalmazd jatekkal (bar szerintem a berni inkabb kaja centrikus). Jutalom falat a tanitasnal szukseges lehet, mikor mar biztosan tudja a parancsot erdemes ritkitani, majd teljesen (vagy minimalisra szoritva) elhagyni a jutalmazast az adott parancsert.


A masik nem sok ideje lehet nalad, ne kovetelj tole sokat, es csak akkor ugorj a kovetkezo feladatra, ha azt mar tudja. Ilyen fiatalon nagyon durvan figyelem zavarosok, ha mar 5 percet tud rad figyelni az NAGY siker. Szoval egyszerre egyet, es sokszor keves ideig.


Itt remek megoldasokat talalhasz a jovoben ha trenirozni szeretned: [link] illetve javaslom neked Zak George Youtibe csatornajat sok dolgot mutat be mikent tudod bizonyos dolgokra ravezetni a kutyad.

2016. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még nagyon kicsi. ne vidd túlzásba a tanítást. Egyébként ne várj tőle sokat, nagyon fiatal és normális hogy nem tud rendesen figyelni, bármi elvonhatja a figyelmét. Amit csinálsz az jó csak mint mondtam ne vidd túlzásba.
2016. júl. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!