Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vihetem kutyát buszon?

Vihetem kutyát buszon?

Figyelt kérdés
kölyökkutyát vinnék rajta kell neki jegyet vennem ?

2016. júl. 29. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Úgy tudom kell neki jegy, és csak szájkosárral és pórázzal vagy szállítódobozzal, de úgy nem kell neki jegy. Legalábbis a buszon ilyen matrica volt.
2016. júl. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Bizonyos méretig nem kell jegy, mi anno vittük a kölyök samoyedet, 7 hónaposan, akkor még nem kellett rá bérlet se jegy.
2016. júl. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mekkora és mennyi idős? Milyen kutyus?
2016. júl. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem viheted
2016. júl. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha pórázon vezeted, szájkosárral persze, akkor kell jegy, vagy lehet neki bérletet is váltani. Ha szállítókosárban, táskában csomagként viszed, akkor nem kell. Én vittem ölben is, akkor sem kellett.
2016. júl. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell jegy, ha befér egy szállító boxba, és a box mérete nem haladja meg a felvihető poggyász méretét.
2016. júl. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az 5-ös jól írja, azzal kiegészíteném (bár ez lehet, hogy adott társaság szabályától függ)

Hogy ölben víve a sofőr jóindulatán múlik, hogy beleköt e, vagy nem. Mert elvileg úgy nem lehet.

2016. júl. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) (amúgy elrontottam a kérdést : Vihetek lett volna nem vihetem :) )

Amúgy egy 4 hónapos németjuhászt szeretnék hozni a buszon az ölemben természetesen, de szerintem még túl kicsi a szájkosárhoz de majd összehaverkodom a busz sofőrrel hátha engedi anélkül is :D

2016. júl. 29. 22:19
 9/10 anonim ***** válasza:

"VII.2. Élő állatok szállítása

Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó, állatok szállítására alkalmas

,

zárt

szállítóeszközben díjmentesen szállítható, amely biztosítja, hogy az é

lő állat az utazás során

nem szabadul ki, illetve az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be.

BKK üzletszabályzat

55

/

61

Az előző bekezdésben foglaltaktól eltérően (ha az utas nem kézipoggyásznak megfelelő

szállítóeszközben szállítja) a kutya zárt szállítóeszköz

nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve

,

díjfizetés ellenében

szállítható.

Az utasnak rendelkeznie kell a kutya oltási bizonyítványával és kérésre azt a szolgálatban

lévő személyzetnek fel kell mutatnia.

A kutya utaztatásának viteldíja azonos az adott t

ávolságra érvényes teljes árú menetdíj árával,

a hév vonalain a vonaljegy, gyűjtőjegy, átszállójegy a vonal teljes hosszára érvényes.

Kutyaszállításra 24 órás jegy, 72 órás jegy hetijegy és 5/30

-

as napijegy is használható. A

kutya részére bérlet váltható.

A bérletszelvényt általános bérletigazolványban kell használni,

az arckép helyén " EB " felirattal, az általános bérletekre vonatkozó szabályok szerint. A

rendőrségi szolgálati kutya és a megkülönböztető jelzéssel megjelölt segítő kutya

(mozgáskorlátozotta

kat segítő, hangot jelző, rohamjelző, személyi segítő és vakvezető kutya)

utaztatása díjtalan."

2016. júl. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
azért a 4 hónapos nj már nem olyan kicsi:/ nekem egy 3,5 hónapos van (németjuhász) szerintem ő már nem az "ölbekutya" kategória. Vegyél neki vmi könnyű szájkosarat, asszem lehet kapni vászonból készültet és lassan fokozatosan szoktasd hozzá.
2016. júl. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!