Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Laza pórázon séta? Nekem nem...

Laza pórázon séta? Nekem nem megy! :' (

Figyelt kérdés

Van egy JRT-m és nagyon nagyon húz. Próbáltam a megfordulásos módszerrel. Egyfolytában nyüszít. Néha szépen megy néha nem. Közben meg hülyének néznek.

Akkor a megállós, leültetős módszernél, húz, megállok, leül, megyünk és dzt a kört eljátsza, de mindig húz.

Megrántós módszernél fuldoklik.

Mit tegyek? Váltsak hámra?


2016. júl. 30. 10:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Milyen idős? Egyébként az enyém alapból nem húz de a fordulás nálam se jött be, sem a leültetés. Én azt csináltam hogy mentünk mentünk és mikro láttam hogy gyorsulni kezd nem nagyon de határozottan megrántottam és rászóltam hogy "lassan". Ezt pár alkalommal eljátszottuk, azóta mellettem megy és ha azt mondom hogy lassan akkor lassú tempóra vált.
2016. júl. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
*mikor
2016. júl. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
NEm mondhatom neki hogy lassan, mert süket. Rég elvittük volna kutyasuliba, de nem bírja a kocsit. 7-8 hónapos. Talán a megrántás és a fordulás ér valamit. :/
2016. júl. 30. 10:29
 4/22 anonim ***** válasza:
Az első jól leírta, én is így csinálom. Ha süket, akkor marad a rántás és valami kézjel, amit megért.
2016. júl. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Basszus ahogy írtad hogy JR rád gondoltam :) Próbálj dobbantani a lábaddal. Talán a rezgéseket megérzi. Nekem volt egy kutyám kicsi koromban. Azt csináltam hogy fogtam és elengedtem a pórázt, mikor megindult jó nagyot léptem a póráz végére ettől megrántotta a nyakát. Ez épp elég volt hogy amikor már csak simán dobbantottam rám nézett és lelassult. Talán nálad is beválik. #1 voltam.


ui: Ismerjük egymást ;)

2016. júl. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Vagy rántás és érintés, ez még jobb, kicsit bökd meg, egy idő után érteni fogja.
2016. júl. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Kiegeszitenem amiket itt leirtak (bar hazudnek ha azt mondtanam hogy szorol szora vegigolvastam) ket nagyon fontos dologgal:


Elso: a nyakorvet a leheto leginkabb fel kell tolni a nyak felso reszere, mar-mar a koponyacsont ala. Ott ugyanis a leggyengebb a nyak, sokkal jobban iranyithato a kutya. Ahova a nyakorv alapertelmezett helyzetben kerul, a nyak alja, ott a legizmosabb, a leheto legrosszabb hely.


Masik: Alapesetben a kutya melletted megy. Ezert, a rantassal oldaliranyba korrigalunk, nem hatrafele! Ha elotted megy a kutya es te magad fele rangatod a porazt azzal annyit ersz el hogy a kutya belefeszul a nyakorvbe es noveli az egesz tortenet intenzitasat. Ha oldaliranyba korrigalsz akkor az kibillenti a kutyat az egyensulyabol es eszhez ter.


De igy latatlanba nagyon nehez segiteni sajnos. Fontos lenne latni a kutyus hogy mi a helyzet vele, mire hogy reagal, miert huz, mi lehet a gond.

2016. júl. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
#7 na ott a pont hogy nem olvastad el... a kutya SÜKET... ha nem behívható akkor neki nem muri hogy még láb mellett is kell mennie és egy minimális "szabadsága" sincs...
2016. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
29%

A seta nem arrol szol hogy a kutyanak szabadsaga legyen. Hanem arrol, hogy mentalisan es fizikalisan is elfaradjon. Fizikalisan kifarasztja maga a seta, de mentalisan csak akkor farad el ha rad koncentral, nem pedig ossze-vissza rohangal arra, amerre viszi az orra. Rad figyel, melletted megy, ha te megallsz o is megall, a feje fent, fulek hatracsapva, farok a magasban, ez az egeszseges testtartas seta kozben. Ez egy "alert" kutya. Ezt akarjuk, ez a jo neki.


Nem baj ha suket. Nem parbeszeddel kommunikalunk a kutyaval, de remelem ez nem ujdonsag. Setaltani meg porazon fogjuk, tehat teljesen irrelevans hogy "behivhato-e" vagy nem. Valszeg nem az, de nem is kell elengedni. Tevhit, hogy attol farad el a kutya hogy jol kirohanja magat mindenfele. Attol is, de az csak a tortenet egyik resze.

2016. júl. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

És szerinted az érdekes egy kutyának ha egész séta alatt utánad koslat? főleg egy vadászkutyának ami rohadtul nem erre lett kitalálva? Ez a szerep max egy nj-vel játszható el... más kutyáknak rohadtul nem érdekes ez.


Üdv egy átkozottul makacs és kíváncsi vadászkutya gazdija :))

2016. júl. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!