Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek vele ha melege van?

Mit tegyek vele ha melege van?

Figyelt kérdés
Anyáék a házba sajnos ne engedik be. 5 hónapos Németjuhasz, ugye vastag bunda meg ilyenek.. Sajnos a fürdést még csak most szokja megfele, nemigazan van erte oda. Mit tehetnek hogy jobban tudja viselje? Fekvőhelyét mindennap többször is lelocsolom hodegvizzel hogy az is hűtse, minden órába friss vizet kap, plusz arnyekba van tobbnyire mindig. Ám megis tobbszor latom hogy nagyon liheg, nyelve kinn lóg,stb, mint egy kiadós futas utan. Mit tehetnek meg?

2016. júl. 30. 15:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
ha nem szeret fürödni nem fog belemenni... Nekem van egy 3 és fél hónapos németjuhászom neki egy kis kagyló alakú medencéje ven imádja, ilyen melegben kb mindennap feltöltöm neki hideg vízzel árnyékban. Mellette van egy 12 éves beaglem ő világ életében utálta a vizet ő a medence közelébe se megy, hiába van nagyon melege... Max akkor ha én teszem bele, de akkor is kb egyből mászik ki beelőle miután lelocsoltam kicsit.
2016. júl. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

11#: Tehat azt allitod, a kutya inkabb meghal (ongyilkossagot kovet el) semmint lehutse magat a vizben?


Azt elfogadom, hogy amig van mas alternativaja addig azzal fog elni, de nincs mas es nem teljesen hulye a kutya akkor elni fog a viz adta lehetoseggel.

2016. júl. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hat kiastam a godrot feltoltottem vizzel eddig vartam nem ment bele..aztan bevizeltem a kendojet, leteritettem, es azon hűsol.

Egyebkent jo nagx kutya,mindenki mondja, plane hogy kan.

A testvere nem velunk el hanem egyik ismerosomnel, az szuka. Hat az a kutya kb az enyemnek a fele.. Sulyban es nagysagban is. Sot.. Meg kisebb.. De akkor megnyugodtam, azthittem gond h ilyen "kover" :D

2016. júl. 30. 16:32
 14/16 evimeri ***** válasza:

Szia!

Írtad a futást. Gondolom nem a nagy melegben szoktál vele futni. A lihegés meg természetes dolog. A kutyák nem tudnak izzadni mint az ember ők úgymond a szájukon keresztül izzadnak. Az én egyik kutyám - sajnos már elment - legalább 7 éves koráig irtózott a víztől. Aztán egy nyáron a nagy melegben séta közben bele ment a Dunába fürödni attól a naptól kezdve ezt minden nap megtette. Ugyan így a kisebbik kutyám is. A mai napig fél ha locsolnám, spriccelném vagy fürdetni akarom. De elég a Duna közelébe vinni már rohan is bele. Elég fura kettősség. Tulajdonképpen ezek szerint nem is a víztől félnek. Én még próbáltam azt amikor nagyon nagy meleg volt, hogy jégakkut tekertem törölközőbe és egy kicsit azzal hűtöttem a hasa környékét.

2016. júl. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Vittem le mar tiszara furodni, ott nagy hivogatas, csalogatas utan bejott, de mikor elerte a hasat a viz akkor egybol visszaakart menni a partra.
2016. júl. 30. 20:32
 16/16 anonim ***** válasza:
12-es hát én nem tudom, de a beaglem, simán zsigerből utálja a vizet, szerintem nem menne bele:/ (az udvarukon mindig nagy árnyék van+mindig ás magának egy gödröt amiben hűsölhet, szóval nem tudom, mit csinálna ha nem lenne más lehetősége, de nem hiszem, hogy belemenne csak inna belőle sokat)
2016. júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!