Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak azt, hogy ne támadja meg a másikat?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves szuka tacskókeverékféle kutyánk (Picúr). Szeret szaladgálni, de sajna be kell zárni kennelbe, mert a másik akit december 20.a körül találtunk egy pár hetes amerikai stafford keverék szuka kutyust (Gina) mindig megtámadja. Próbáltuk többször is összeengedni őket, de mindig az lett a vége, hogy összekaptak. Volt amikor játszottak de estére nem hagytuk együtt őket igy amikor Picúrt be akartuk zárni megint nekitámadt. Persze én azzal vagyok hogy inkább a kezemet szedjék szét mint egymást így emiatt már többször is megharapott Gina mert a szájába nyúltam és nyilván azthitte hogy a másik kutya. Gondolkodok azon, hogy veszek két szájkosarat és úgy engedem össze őket. Vagy szerintetek mit kéne tennem?

2016. júl. 30. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez valószínűleg bonyolultabb annál, hogy te egyedül otthon meg tudd oldani.

A staffordnak erős kezű, határozott gazda kell, egy igazi falkavezér, téged egyértelműen nem tart annak, sőt még meg is harap. Nincs meg a sorrend, így nincs fegyelem sem. Lehet, hogy a kiskutya is provokálja valamivel, tacskóknál előfordul. Mindenképpen vegyél neki szájkosarat és vidd el kutyaiskolába, nézd meg hogyan viselkedik más kutyákkal. Kérd kutyakiképző segítségét, vagy add olyan gazdának, akinél egyedüli kutya lehet, mielőbb nagyobb baj lenne.

2016. júl. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de nem provokálja. Egyszerűen csak szalad előtte a tacsi és idegesíti, hogy nem tudja elkapni és, ha sikerült akkor már vérre megy. Az nem lehet, hogy féltékenységből? De kennel rácson keresztül viszont egész jól eljátszanak van, hogy ő dugja be és van, hogy a tacsi dugja ki a fejét és játszanak. Úgy sose kapnak össze csak ha össze vannak engedve.
2016. júl. 30. 16:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Hat a leirasod alapjan, kb semmit nem ersz a szemeben. Nem tisztel, olyannyira nem, hogy meg is kap. A legrosszabb, hogy megprobalod megmagyarazni. Bar az sem tiszta, hogy minek nyukalsz egy acsarkodo kutya szajaban?


Szerintem keress valaki hozzaertot, mert ez csunyan eldurvulhat.

2016. júl. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyakran előfordul, hogy a nála kisebb állatokat egyszerűen zsákmánynak tekinti, főleg ha szalad is előle.
2016. júl. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ide szakemberre lenne szükség, mielőtt megöli a tacsit, vagy komolyabb kárt tesz benned Gina.

Vigyétek mindkettőt kutyaiskolába, olyat keressetek, ahol szocializációval is foglalkoznak.

Mindkét kutya legyen ivartalanítva.

Járjatok közösen sétálni velük.


De a legfontosabb, hogy meg a kutyáknak téged kellene főnöknek tartaniuk, azaz le kéne hogy tudd tiltani ezt a viselkedést! Mivel ez nagyon nincs így, ezért javaslok szakembert, aki téged tanít meg bánni a kutyákkal, mert ennek így nagyon rossz vége is lehet.

2016. júl. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem megmagyarázni próbálom. 2-3 alkalommal volt hogy megkapott de nem engem akart hanem a másik kutyát. Amint ráharapott a kezemre és rájött hogy én vagyok abba is hagyta. Itt nem az a baj hogy nem tisztel, hanem egyszerűen féltékeny.
2016. júl. 30. 21:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha tisztel (azaz hallgat rád), akkor egyszerűen tiltsd le a másik kutyáról, ha támadni akarja.
2016. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!