Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem ajanlna senk8 a...

Miert nem ajanlna senk8 a border collier?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondtak hogy ne vegyek bordert pedig tudom az igenyeit es vettem egyet. 10 eves viltam es mist vagyok 13 es semmi gind vele. Miert nem ajanljak annyira? Amugy a border collie az elso kutyam
2016. júl. 30. 17:06
1 2
 11/18 bollocks ***** válasza:
85%
Nyilván kitűnő tanuló vagy, a helyesírásodon is látszik...
2016. júl. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A kerdesre valaszoljatok !koszonom
2016. júl. 30. 18:34
 13/18 anonim ***** válasza:
46%
Mert k@rva sok mozgás igény kell neki és akkor a legboldoggab ha sok munkát adnak neki,abban van örömérzete,csak azt nem értem,hogy a tanulmányi eredményed,hogy fűződött a téához ? :D
2016. júl. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%

Most 13 éves vagy oké. 18-20 éves korod körül mikor majd a haverokkal/barátnőkkel való lógás,bulizás lesz fontosabb meg párkapcsolat akkor háttérbe fog szorulni a kutya hidd el, akkor meg a 4-5 óra foglalkozás lefog csökkenni elég szépen,ja meg ha elmész dolgozni vagy egyetemre mész netán más városba,akkor mi lesz?


Hidd el,hogy akarva akaratlanul megtörténhet ez. Nincs ezzel baj,csak ilyenkor van az,hogy nincs idő a kutyára.


Nekem is volt egy 2 évem olyan,hogy a kutyám háttérbe szorult csak ő egy kistestű,nyugis,idős kutya szóval igazából kevesebbet sétáltunk,de meg sem érezte.


Egy borderrel ha naponta csak 1,5-2 tudsz foglalkozni a megszokott 4-5 óra helyett hidd el lesznek problémák!!


Én személy szerint gyereknek ezért nem ajánlom!


Felnőttként már dolgozik az ember,vannak barátai akikkel össze jár,netán párja is sokkal könnyebb eldönteni,hogy belefér az idejébe egy ilyen kutya avagy sem. Gyerekként mindenkinek sok szabadideje van.De a kutya 10-15 hanem több évig élnek szóval a te kutyád is 20as éveidben fog elpusztulni azért ha belegondolsz 13 éves vagy. Sok idő az,addig változol sokat.

2016. júl. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
22%
Például azért mert nagyon túltenyésztett faj Magyarországon.Betegségei lehetnek ezért.
2016. júl. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
En szlobakiaban lakom es itt alig van . az enyem fajtatiszta torzskonyves
2016. júl. 30. 22:49
 17/18 anonim ***** válasza:
51%
15-osnek igaza van, minden aktuális divatkutya elsilanyodik. Magyar kiállítási border között ismerek olyat aki nem szeret labdazni! Van olyan aki futni sem! Szerintem semmi extra egy vizslahoz képest pl
2016. aug. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

én is 10 évesen kaptam a borderemet és szintén első kutya :) (most 19 vagyok)

bár nekem mindvégig "kevés" volt, de ezt a problémát 3 év múlva megoldottuk egy jackievel <3

border és border között is van különbség, van a gyönyörű, de demotivált(egy workinghez képest) és van a csúnya de pörög./jó nekem egy kutya akkor szép, ha hosszú a szőre, szimmetrikus a mintázata, "sugárzik" a tekintete és picit erős a csontozata/

de én még nem találkoztam olyan kutyával akit 20 perc célzott mozgatással ne lehetne lefárasztani. könyörgök vegyetek pár agility akadályt és csapassátok neki, pattanjatok fel a biciklire, keressetek egy jó földutat és mindent bele, vegyetek frizbit és használjátok, de még egy labdával is le lehet őket fárasztani, ha nem engeditek h megálljanak és mindig megkerültetitek magatokat.

De 20km-t is legyalogolhattok, a kutyátok nem fog elfáradni.

egy border azért nem 18 hanem átlag 12 évig él, de az utolsó években ők is "lenyugszanak". már nem biztos h feltétlenül élsportolók akarnak lenni.

2016. aug. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!