Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyik fajtát ajánljátok...

Ti melyik fajtát ajánljátok jobban? A pitbullt (amerikai pitbull terrier) vagy az amerikai staffordshire terriert?

Figyelt kérdés
Pl: Melyik az erősebb, szívósabb, barátságosabb stb. Tudom hogy ez mind csak nevelés kérdése, de úgy összességébe. Mert nem tudok dönteni hogy stafim, vagy pitem legyen.

#kutya #fajta #pitbull #amerikai staffordshire terrier terrier
2016. aug. 8. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mire kellene?
2016. aug. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Staffit ismerek sokat es ott tenyleg csak neveles kerdese. Van olyan aki a gyerekkekkel alszik es van olyan aki hatsoket labra agaskodva a gazdajat elore huzva fullra borzolt hatszorrel tepne szet a kornyek kutyait.


Szerintem alapjaraton a Staffik vegtelenul kedves vidam kutyak, de bizonyos szintu dominans viselkedest mindig magaban fog hordozni mas kutyakkal szemben.

2016. aug. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyet ertek az elottem szoloval👆
2016. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően az a különbség, hogy a pit a munkavonal, az amstaff meg a kiállítási. Szóval a pitnek több mozgás, foglalkoztatás kell, cserébe eredményesebbek lehetnek sportban. Viszont nehezebb lesz más kutyákhoz szocializálni és több tapasztalat kell hozzá.
2016. aug. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Thec válasza:
28%
A legjobb ha elhozod/megveszed mindkettőt
2016. aug. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy házőrzőnek, vagy testőrnek kéne. Arra is kíváncsi lennék hogy szerintetek melyik az erősebb? Tudom hogy egyedfüggő is, de úgy összességében. Ne gondoljatok rosszra, nem akarom őket harcoltatni, útálom az olyan embereket, akik igen.
2016. aug. 9. 12:24
 7/11 anonim ***** válasza:

" Amúgy házőrzőnek, vagy testőrnek kéne."

Ezekre egy amstaff tökéletesen alkalmatlan. Házőrzés nulla, jelzőkutyának még csak-csak...

Testőrnek annyira testőr, mint bármelyik másik hasonló méretű kutya.

2016. aug. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Házőrzésre, testőrnek egyik sem alkalmas. Kicsit olvass még utána ezeknek a fajtáknak... A pit erősebb, hiszen mint írtam, ő a munkavonal.
2016. aug. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Amúgy házőrzőnek, vagy testőrnek kéne."


Mindkettőre alkalmatlan.


Azért, mert ha bármelyikre betanítod, akkor rendőrségi ügy lesz belőle.

Ha egy pit vagy amstaff TÉNYLEG elkezd bevédeni (tehát nem csak tessék-lássék ugat egyet-kettőt), akkor nem fogja beérni szimpla ugatással, hanem úgy ráfog az illetőre, hogy te arról le nem szeded.

Házőrzés ugyanez. Ha azt tanítod neki, hogy őrizze, védje a házat/telket, akkor ő védeni fogja... Likvidálni fog mindent és mindenkit, aki bejön, akkor is ha csak egy jópofáskodó részeg az aki éppen bemászik a kerítésen.



Telek vagy személyőrnek egy jó vonalú németjuhász pl. sokkal inkább megfelelő.

2016. aug. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7. vagyok

2 évig tanítgatta a cane corsóm az amstaffnak a házőrzést. Addig jutottak, hogy az amstaff is figyelt a kapunál...

Mióta meghalt a cc, azóta ugat, ha helyzet van (idegen bóklászik az utcán /falu széle/).

Még a postást se ugatja, vazze! Pedig a cc hogy várta mindig a postást, majd' megszakadt a nagy csóválásban, ugatásban. :)

2016. aug. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!