Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hallgat rám egyáltal...

Miért nem hallgat rám egyáltalán a kutyám?

Figyelt kérdés
Tényleg nagyon szeret és követ mindenhova de idegesítő hogy folyton rám ugrál harapdál és nem hagyja abba akármit mondok, még akkor sem ha mérgemben ráütök, semmire se hallgat. A család többi tagjával nem csinálja ezt. Én foglalkozok vele a legtöbbet mégse hallgat rám, a többiek alig vannak vele. Ez olyan rossz főleg mikor mások előtt mondják hogy én vagyok az egyetlen akivel azt csinál amit akar meg nem hallgat rám. Már nincs kedvem vele foglalkozni olyan rosszul esik a többiek szurkálódása. Már próbáltam tanítani de mikor tanítottam akkor is ezt csinálta semmit nem tudok vele kezdeni (menhelyről hozott 1 éves keverék kan) Én 16/L.
2016. aug. 14. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Sok egyutt seta, szabalyok felallitasa es KOVETKEZETES betartattasa a kutyaval. Etetesi rituale felepitese, tiltasnal egy jol ertheto rovid tilto szo es nemi fizikai behatas (nem veres csak fizikalisan add tudtara amit tesz neked nem jo, pl. ellokod erosebben) es egy jo ideig hagyd figyelmenkivul a kutyat (ertsd nem simogatod, nem babusgatod), hogy ne erezze magat annyira nyeregbe, mert tulajdonkeppen (velhetoen) te puncsolsz az o figyelmeert, ilyet gazdi nem tesz, csak ha mar tiszta a rangsor es a csaladban valo elhelyezkedese rangsor szerint.
2016. aug. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A sétát azért nem szeretem mert elég erősen rángat. Mellettem marad de neki nem elég az én tempóm és akármennyit sétálunk ugyanolyan mintha semmit se sétáltunk volna. Póráz nélkül meg nem merem elengedni mert félek hogy kint bebolondul és elszalad ha érzi hogy semmi se tartja mellettem. A nem figyelek rá dolgot meg próbáltam ugyanúgy jön nyomul ugrál... Egyszerűen már nem bírom..
2016. aug. 14. 10:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Meg is fogalmaztad a problemat, nem mozog. Azert rangat, mert az van benne ki tudja mikor johet mi megint es probal minel tobb elmenyt minel gyorsabban osszegyujteni.


Muszaj leszel mozgatni, kulonben csak egyre rosszabb lesz. Nincs valami zart kutyafuttato, ahol el tudod engedni esetleg masokkal is tud egyutt jatszani. Ha ezt igy folytatod sokkal sulyosabb gondjaid lesznek.


Sok olyan kutyaval van/volt dolgom akik rangatnak szinte majd meg fulladnak annyira huznak. Volt amelyikkel 30 percig "hadakoztam" mire megertette csak akkor lesz ez mindkettonknek elmeny, ha normalisan viselkedik, elfogadta es bar nem tokeletesen, de erezhetoen normalisabban kepes volt setalni. Kocogok is veluk, 25-30 perc intenziv seta kis kocogassal mar jo kezdes. Kesobb pedig emelni kell az adagot es rendszeresse tenni.


Mas megoldas NINCS.

2016. aug. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm megpróbálom vinni mikor tudom. Az egy másik gond hogy nem tudom rátenni a nyakörvet és a pórázt mert annyira ficánkol ugrál tekereg. Mit csináljak vele hogy lenyugodjon?
2016. aug. 14. 11:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Varj. Fogsz egy szeket es leulsz varsz, amig le nem higgad. Raadod, akkor megint izgatott lesz megint varsz amig megint le nem higgad. AZ elso idokben ez neha orat is igenybe vehet, de hamar megtanulja akkor jon a jutalom (a seta) ha nyugodt. Viszont ha ez nem lesz rendszeres semmit nem er. Kovetkezetesseg, rendszeresseg.
2016. aug. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm :)
2016. aug. 14. 11:35
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Vidd el kutyaiskolába, az kellene neki.
2016. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vigyék ki valami Párizsi szerű jutalaomfalatot, es úgy hívd vissza :)
2016. aug. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kutya tele van energiával, neveletlen, nincs lemozgatva. A viselkedése teljesen normális ennek fényében.

Téged pedig inkább játszótársnak néz.

Kutyaiskola erősen javasolt, ahol az alapokat a kiképző segítségével megtanuljátok együtt. Például a megbízható behívást, hogy el tudd engedni, hogy végre kimozogja magát. Ezt egy semleges, forgalommentes helyen kellene tenned, pl. egy mezőn, rengeteg finom jutalomfalattal felszerelkezve (amit akkor kap, ha hívásra odamegy hozzád).

2016. aug. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!