Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetekmilyen kutyafajtát...

Szerintetekmilyen kutyafajtát érdemes tartani kisebb lakásban, hogy a kutya is jól érezze magát?

Figyelt kérdés
Két tengerimalacom van és általábam délután érek haza a suliból kb.4-5 vagy 6 órakor.

2016. aug. 16. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Hát ha van otthon mindig valaki akkor mopsz, labrador, beagle, szinte majdnem mindegyik kutyafajta.

Szerintem ne vállalj be kutyát mert ha akkor mész haza gondolom tanulsz is, és minimum 2 óra séta kell egy kutyának + minimum fél óra szellemi fárasztás

2016. aug. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az van, hogy kutyát 8, nagyon maximum 9 órán keresztül lehet egyedül hagyni. Ha nem is pisil/kakál be, a veséi, hólyagja rámegy. Szóval ha te 4 után érsz haza, oldjátok meg, hogy valaki levigye a kutyát egy gyors eü. sétára!


A kérdés inkább az, hogy TE mennyi időt, energiát tudsz rászánni a kutyára. Mivel mi nem ismerünk téged (mennyit mozogsz, mennyire könnyen tanulsz, mennyit vesződsz a házival, mennyi időt szánsz a malacokra), igazán leírhatnád hogyan képzeled el egy napodat a kutyával!

Pl.

- felkelsz korán, sétáltok x időt

- elmégy suliba

- 4 után 10-20 perces eü. séta valakivel

- 6 után nagy séta bandázással, feladatozással, de mennyi ideig, tudtok-e terepre menni, mentek-e futni, biciklizni, akarsz-e valami kutyás sportot kipróbálni stb.

- este későn még egy pisiszünet

Az is egy komoly kérdés, hogy mennyi időt, pénzt tudsz szánni szőrápolásra, van-e lehetőséged/kedved kutyasuliba menni (mármint szocializáción, alap engedelmességen túl is).

Meg puszta érdeklődésből: neked mi jut eszedbe, amikor azt mondod, hogy kutyát szeretnél? Csak van valami alapelgondolásod, hogy kistestű, nagytestű, fajtatiszta, keverék, sporttárs vagy valaki, akivel összebújva olvasol egy bögre tea mellett...

2016. aug. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően erre a célra megfelel egy kisebb mozgásigényű, nyugodt természetű keverék kutya is.

De csakis akkor, ha legalább a napi három sétát tudod biztosítani neki, amiből az egyik legalább 1-másfél órás legyen, amikor kimozogathatja magát.

8 óránál tovább pedig nem jó várakoztatni a kutyát a pisiléssel, tehát úgy gondold át, hogy lesz-e aki leviszi kora délután is egy eü. körre.

2016. aug. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyent. Egy kutya 10, jó estben 15 évig is él. Te iskolás vagy, hamarosan erre, vagy arra fordul az életed rúdja. Főiskolára mész, vagy egyetemre, lehet, hogy az ország másik végébe. Hamarosan párod is lehet, aki az amúgy s szűkre szabott idődből rengeteget követel majd magának.

Maradj még egy ideig a tengerimalacoknál.

2016. aug. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Hát igen. Nagyon szeretnék egy kutyát egy menhelyről. Kistestűre gondoltam. Egyébként rendszeres futás, hegyi futásos edzések vannak a családban, és már gondoltunk rá, hogy ezekre elvisszük a kutyát is( ha egyáltalán lesz).

Sokat szoktam tanulni, de több dolog is van, amit könnyen megtanulok. Egy ,,kutyás napot" így képzeltem el:

-Reggel korán egy 20-25 perces séta.

-Suli kb.5-ig

-ha hazaérek, egy hosszabb séta feladatozással.

-Utána x ideig tanulok.

-Tanulás után egy esti rövidebb séta.

Én így képzeltem el.

2016. aug. 17. 11:09
 6/6 BullTerrierMánia ***** válasza:
Yorkit, szeret lépcsőzni, nem hullik annyira a szőre, és a mozgásigénye sem túl nagy. Egy igazi kis öleb! :)
2018. máj. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!