Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer tartható lakásban?...

Boxer tartható lakásban? Mennyit kéne sétáltatni, ha lakásban lenne tartva? Mivel kell etetni egy 3 hónapos kiskutyát? És mennyire egészséges fajta a boxer?

Figyelt kérdés

Ajándékba kaptunk egy 3 hónapos kis boxert. Csakhogy mi panel lakásban lakunk.

De nem akartam "visszautasítani" a szülinapi ajándékot.

Olvasgattam róla, de bizonytalan vagyok.



2016. aug. 18. 09:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
Ki az az idióta hogy kutyát ajándékoz? Az a kutya valszeg' legalább 15 évig fog élni. Egyébként ha lépcsőznie kell akkor inkább ajándékozd el. A boxereket nagyon el tudja cseszni a lépcső. pörgős kutyák de szerintem le vannak lakásban is ha meg vannak nevelve. 2-3 óránként kell most levinni a szobatisztaság miatt, utána a napi 3-4 séta is elég lesz a napi séta adag olyan 2-3 talán 4 óra nem tudom mennyi a mozgásigényük. Sok gond van a szívükkel az ízületeikkel és turcsi orr gondot okoz a melegben szóval viszonylag beteges. Gondolom szaporítós mert ugye tk-s kutyát úgysem ajándékoznak szóval számíthattok bármire.
2016. aug. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
76%

ezért nem adunk ajándékba élő állatot, főleg így, hogy teljesen felkészületlenül éri az illetőt. ezt elmondhatnád annak akitől kaptad.

a boxer már csak a szőre miatt is benti kutya inkább, napi minimum 3 séta kell, ebből egy hosszabb, ahol kifáradhat, játszhat más kutyákkal, a többi pedig rövidebb egészségügyi séta (persze amíg nem lesz szobatiszta, addig többször kell levinni)

az egészsége attól függ. ha törzskönyv nélküli szaporítós kutya, benne van a pakliban bármilyen betegség. persze vannak kivételek, lehet, hogy a tiétek makk egészséges lesz.

eddigi oltásai, féreghajtás rendben van? dokinál voltatok már?

etetni azzal kell, amit eddig evett, fokozatosan lehet átszoktatni jó minőségű tápra (Acana, Brit premium, Orijen, Josera)

2016. aug. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
76%

Tartható lakásban, sőt alapvetően bent kell tartani. Felnőtt korában minimum a napi három séta, ebből kettő lehet rövidebb (20-30 perces), és egy hosszabb (másfél-2 órás), amikor futhat póráz nélkül, játszhat más kutyákkal, labdáztok, stb.

Míg kölyök, addig sokkal többször kell levinni, amíg a szobatisztaságot tanulja. 2-3 óránként, kora reggeltől késő estig.

Sok foglalkozást, tanítást, játékot igényel.

Akkor egészséges viszonylag, ha jó tenyésztőtől származik, aki nagyon odafigyel a tenyésztésbe vont kutyái egészségére, minden lehetséges szűrést elvégeztet.

A tiéd sajnos nem ilyen, tehát nem biztos, hogy egészséges lesz.

Ha nem vágytál egy ilyen kutyára, és nem lesz rá elég pénzed és időd, akkor pedig vissza kellene utasítani. Élő állatot ajándékba, meglepetésnek amúgy sem szabad adni, legalább az ajándékozó is megtanulná ezt, ha nem fogadnád el/visszaadnád.

Vagy mondd meg neki, akitől kaptad, hogy rendben van, de az állatorvosi költségeket majd ő fizesse.

2016. aug. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Van lift a házban, tehát a lépcsőzés nem lenne gond.

Nincs törzskönyve, állítólag 30ezer Ft volt. Egy kombinált oltása van és ennyi.

Hétfőn tudom csak állatorvoshoz vinni.

Mennyibe fog nagyjából kerülni még oltás meg ilyenek?

Nem volt még kutyám és nem nagyon értek hozzá, de már nincs visszaút és természetesen mindent megteszek érte, amit csak tudok.

Kicsit soványnak tűnik vagyis látszik a csontja de a hasa nagy.

Meg bolhás az ellen mit tegyek? Megfürdessem? Mivel? :((

2016. aug. 18. 10:15
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
Az állatorvos ad szert a bolhák ellen és féreghajtót is, mert nagy valószínűséggel férges is. jó helyről származhat szerencsétlen... lenne egy-két szavam ahhoz aki ilyen helyről vesz kutyát, ráadásul ajándékba.
2016. aug. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
De azt se tudom hogy mit adott neki enni a tenyeszto:( mit adjak akkor en neki most?
2016. aug. 18. 10:25
 7/27 anonim ***** válasza:
80%

Ha bolhás és csak hétfőn vinnéd orvoshoz, na...itt kezdődnek a bajok.


Egy kutyánál, ha gond van, sokszor azonnal orvoshoz kell vinni. Bolhás kutya férges is. Plusz végigfertőzi a lakást hétfőig a bolhákkal.

Ha van a kutyának oltása, akkor kell lennie oltási könyvnek is . Ugye van oltási könyve?

Mindenesetre szerezz be akár Neostomosan ampullát, amivel a leírás szerint lefürdeted a kutyát. Vehetsz féreghajtót is akár állatpatikában .

Ha nem tudod, mit evett,vegyél neki valami jó minőségű kölyök tápot. Elképzelhető, lesz némi hasmenése. De jó tápoknál az ilyen átmeneti hasmenés gyorsan leáll.

2016. aug. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Van oltasi konyve es abba egy oltas van bejegyezve az ismerosom azt mondta hogy meg egy kell neki. Felhivtak a tenyesztot es azt mondta hogy volt fereghajtozva es nem ferges es tejet kapott meg alutasakos junior kutyakajat.

De akkor ma estére keresek egy állatorvost és akkor ma elviszem.

Remelem nincs baja.

2016. aug. 18. 10:57
 9/27 bollocks ***** válasza:
86%
Egyrészt az nem tenyésztő volt, hanem szaporító. Három hónaposan már 3 oltása kellene hogy legyen. Ha a hasa nagy, akkor valószínűleg férges is, azt is jó lenne gyorsan kezelni. Kaptál ajándékba kb 20.000 forint azonnali költséget, és mivel egy szaporított boxer jellegű keveréked van, bármikor beüthet egy genetikai betegség vagy bármi, ami ismét egy kisebb vagyon lesz. Nem tudom, kitől kaptad, de én az ilyen "barátoktól" megszabadulnék.
2016. aug. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Jó barataim, szuletes napomra hoztak nekem, tenyleg csak jot szerettek volna.

Amugy aranyos kiskutya csak kicsit kétségbe vagyok esve, nemigen tudom ezeket a dolgokat:/

2016. aug. 18. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!