Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédom két kan kutyája...

A szomszédom két kan kutyája folyton meghágja egymást, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Engem nem is zavarna, mert felnőtt vagyok és elfordulok, a szomszéd persze nem szedi szét őket vagy nem zavarja vagy nem vette észre nem tudom, de nálunk vannak kisgyerekek is akik miatt szerintem zavaró a dolog! Most hogy szóljak a szomszédnak, hogy ne legyen kínos!

2016. aug. 18. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Egész nyugodtan szólhatsz, ez nem kínos. Ez ugyanis nem szex a kutyák között, hanem dominancia kifejezése. Afféle "én vagyok a keményebb legény", erőfitogtatás.

Ivartalanítás és nevelés oldja meg ezt a problémát, de ezt nyilván a szomszédnak kelleni megoldania.

A kisgyerekek miért is zavarja, ha a kutyák kakaskodnak egymás között?

2016. aug. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Inkább tanítsátok meg a gyerekeknek, hogy a szex is az élet természetes része.
2016. aug. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Engem inkább, mert egy 3 és egy 5 éves gyerkőcről van szó és szerintem ehhez még kicsik, hogy ilyesmit kelljen nézniük/látniuk!
2016. aug. 18. 11:54
 4/12 A kérdező kommentje:
3-5 éves gyereket még korai szerintem!
2016. aug. 18. 11:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Megoldod az átláthatatlan kerítést a szomszéd felé és probléma megoldva.

Egyébként a gyerekeid nem tudják, mit is csinálnak a kutyák.Te szerinted meghágják egymást. A gyerekeknek az ilyesmi simán " birkóznak a kutyák" .

2016. aug. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy 3 éves korú gyerek, aki ráébred a saját énjére és a világra, már tehet fel érdekes kérdéseket. 5 éves korig meg biztosan elő fog kerülni a hogyan lesznek a kisbabák és miért van a fiúknak fütyije a lányoknak meg nunija kérdéskör, vagyis tágabb értelemben a nemiség.

Ha a gyerek rákérdez, mit csinálnak a kutyák, akkor lehet neki valami egyszerű választ adni, pl. a fönt lévő kutya emlékezteti a másikat, hogy ő a főnök. Ami megfelel a valóságnak.

Ettől függetlenül lehet beszélni normális hangnemben a szomszéddal is, hogy lehet-e tenni valamit az ügy érdekében, de szerintem nem kell ebből ennyire kínosan nagy ügyet csinálni.

2016. aug. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sima dominancia a két kutya között. Nem kéne miatta kínosan érezni magad mert ezzel csak a gyerekeidnek ártasz. Egyszerűen ha rákérdeznek megmondod, hogy a kutyák így rendezik a vitáikat egymás között vagy valami hasonló. Ennyi idős gyerekek simán megértik. Nem kell őket burokban nevelni,az utolsó dolog amire a gyerekek gondolhatnak mikor meglátják a kutyákat az a szex.

Meg ha ennyire zavar csinálj átláthatatlan kerítést, öltess bokrot stb. Ilyen miatt kár a szomszéddal esetleg konfliktust szítani. Ha őt nem zavarja,hogy a kutyái így rendezik le egymást, akkor te nem szólhatsz bele. Egyébként ivartalanítás után is van, hogy ezt csinálják. Szukák is szoktak egymásra mászni.

2016. aug. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Band láncra
2016. aug. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szólhatsz a szomszédnak, de ő nem köteles semmit sem tenni. Te ezen felül mást nem nem tehetsz. Tedd átláthatatlanná a kerítést.
2016. aug. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szimpla dominancia, a szukák is szokták.

A gyerekeknek is ezt kell mondani, persze úgy, hogy megértsék:)

És ahogy mondják, ha annyira zavar átláthatatlan kerítés.

Lehet szólni a szomszédnak szépen, de ha lesz*rja, nem tudsz mit csinálni.

2016. aug. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!