Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tartanatok igy kutyat?

Tartanatok igy kutyat?

Figyelt kérdés

Apartmanban lakunk, 2 szobas, a parton. Teljes munkaidoben dolgozom de csak ejszaka. A kutyus gondozasa csak az en feladatom lenne.

Menhelyrol figadnanknorokbe.

Sajnis a lakasunkat a furdo kivetelevel mindenhol szonyeg boritja ( szobatisztasag miatt).

Sokat utazunk, de az alattunk levo holgy vallalna a kutyust addig.

Igazsag szerint teljesen veketlenul veleszerettem a menhelyen egy kutyusba, nem terveztunk kutyust de most nagyon hazavinnem.


2016. aug. 24. 01:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Tizes, éppen ez a baj, nagyon sokat nincsenek otthon, ez egy ragaszkodni, nem csak úgy elvan állatnak majdh' fáj.

Aki alig van otthon, és olyan állata van, amelyik nagyon sok foglalkozást, társaságot igényelne az marha önző lehet az állattal szemben.

Igenis, vannak igényei egy állatnak, amit akár tetszik, akár nem, önzés, "nekem legyen szerető állatkám"-gondolat nélkül figyelembe kell venni.


Továbbra is azt mondom, hogy a kérdező jelenlegi életvitele nem alkalmas a kutyatartásra, ha és amenyiben nem tudják megoldani, hogy menjen velük a kutya.Pláne egy menhelyes, akit egyszer már kidobtak.

Otthonhagyják, a szomszéd néni felmegy, megeteti, megsétáltatja, de ez nem elég, hát kihez fog kötődni egy kutya, aki falkaállat? (Megsúgom, változatosabbnál-változatosabb viselkedési problémák foognak előjönni, a rombolástól kezdve, a fejhangon naphosszat üvöltésen át az esetleges agresszióig.)


Nem egészséges a kutya száméra az, hogy nincsenek alapvető tulajdonságai figyelembe véve, önző mód, sokan csak azt nézik, hogy nekik jó legyen, de ugye a kutyát ugyanerről nehéz megkérdezni. De nem is kell, mert ő is egy érző lény.


A kérdezőnek viszont jár a piros pont, mert legalább felmerült benne, hogy jó lehet-e ez így vagy nem?


Hetes voltam.

2016. aug. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az utolsónak teljes mértékben igaza van.


Egy kutyával úgy kell bánni, mint a család bármely tagjával. Én Szlovákiában vagyok kutyás mentő. A kutyám éjjel-nappal velem van, bármi történik, bárhova megyek. Legyen az családi kirándulás vagy pár apró elintézni való. Persze vannak azok a helyzetek amikor nem tudom magammal vinni, például egy bevásárláskor. Ilyenkor a család valamelyik tagja vele marad. 1-2 hétre másnak adni a kutyámat? Még 1-2 napra sem... Ha valaki komolyan gondolja a kutyázást akkor alkalmazkodnia kell a kutya igényeihez is. Kompromisszumokat kell kötni, vagy a kutya vagy a több hetes utazások.


Persze lehet, hogy csak én látom ennyire komolyan a dolgot, hiszen nekem a kutyám a társam és néha munka közben az ő döntéseire bízom a testi épségem. Megbízom annyira a kutyámban, hogy ha ő úgy ítéli meg a helyzetet, hogy az biztonságos mindkettőnkre nézve akkor megyek utána, hiszen erre lett kiképezve. Ha egy ilyen szintű kapcsolat alakul ki közted és a kutyád közt, akkor képes leszel te is lemondani 1 hétvégéről a tengerparton, vagy olyan szállást fogsz keresni ahova a kutyádat is magaddal viheted.


Na meg azért egy malival amúgy sem a legkönnyebb az élet :)

2016. aug. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!