Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék, egyszerűen ha...

Mit tehetnék, egyszerűen ha macskát lát, elborul az agya, visszahívhatatlan?

Figyelt kérdés
2 éves német juhász, általában engedelmes, vezényszavakra jól reagál. Bármikor elengedem (téren, réten)hívásra azonnal visszajön. De ha feltűnik egy macska, rohan utána, nem lát, nem hall.

2016. aug. 26. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem szocializáltad. Pedig ez lenne az egyik LEGFONTOSABB LÉPÉS KÖLYÖK KORBAN!


Tehát:

Kutyasuli.


Ott szakértők foglalkoznak a kutyával...

2016. aug. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Mi köze van ennek a szocializációhoz? O.o


Viszont tényleg egy jó suliban tudnak segíteni, hogy ezt megoldd, de nem lesz se gyors, se egyszerű. Illetve készülj fel rá, hogy az elektromos nyakörv is szóba jöhet, ha olyan szinten rá van kattanva a kutya. De nem kell tőle megijedni, hozzáértő kezében az sem kínzás, és biztosan kevésbé kellemetlen, mintha elütik a kutyát macskaüldözés közben.

2016. aug. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Akkor kell fegyelmezni, amikor még nem indult meg. Ha már megindult, nincs esélyed. Az én német jucim 4 éves kora óta van nálam és az előző gazdája mindenre megtanította, kivéve arra, hogy a macskákat ne üldözze. Szóval rátettem a fojtót és minden alkalommal, ha csak ránézett a macskára, egy határozott Nem! kíséretében belerántottam a nyakába. Azóta már nem megy el macska után.
2016. aug. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem ertem,hogy ez miert zavar... Kutyaknal teljesen termeszetes oszton a macskat levadaszni.

Forgalmas helyeken gondolom ugyis porazon viszed igy kizarva,hogy auto ele rohan vagy barmi mas baj tortenhet. Mezon,reten nem sok macska szaladgal szerintem ugyhogy...ha meg megtortenne is,hogy megkerget egy macskat akkor meg megfogni ugysem tudja es csak addig kergeti meddig a macska folmaszik egy fara vagy eltunik elole valamilyen modon utana meg visszamegy hozzad a kutya...

Szoval szerintem ne torodj vele

2016. aug. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1,5 évig jártunk kutyasuliba, engedelmességire és örző-védőre. Kicsi korától futtatóba is vittük, szocializáltuk gyerekekhez kutyákhoz is. Macskához is próbáltuk, de már 4 hónaposan is szét akarta tépni, ez egyszerűen nem sikerült(:

Azóta meg csak romlott a helyzet. Sajnos, erre felénk sok a macska. Mikor haza jövünk, mindig szétnézünk, van-e macskaveszély, de tegnap nem vettük észre, így mikor a macska kiugrott, a kutya utána. Szerencsére átugrott az egyik kerítésen (a macska), és ekkor a kutya haza futott. Nagyon sunnyogott, alaposan leszidtuk, de sztem nem lesz eredménye.

Gondolkodom most speciális kiképzőhöz vinni, de nem tudom, ilyenkor elég, ha elvisszük? Vagy házhoz kell hívni?

2016. aug. 26. 16:31
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

RudyV! Aztán mi olyan természetes ezen? Gyanítom, hogy sajos neked is van kutyád...

Marhára nem termèszetes, hogy a kutya nem hallgat rád, szóval vidd el kutyasuliba.

2016. aug. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a kiképzővel. Mindenképpen érdemes olyan helyen gyakorolni, ahol van macska is, anélkül ugye nem megy :) Azt meg egyeztetni kell.
2016. aug. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!