Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha segítek neki, védem mikor...

Ha segítek neki, védem mikor fogja a kaput, akkor férlenevelem?

Figyelt kérdés

Van egy szuka németjuhász kölykünk. Fogja a kaput,legalábbis aki a túloldalt van :),legyen az kóbor kutya,vagy járókelő vagy postás..bárki,de ha nem vagyok ott,akkor amint közelebb érnek a kapuhoz,ő menekülőre fogja. Jobban mondva 4 méter távolságból ugat a kapunak. Most napok óta,ha fogja a kaput és pont látom hogy hátrál,akkor odamegyek hozzá teljesen közel a kapuhoz és ez látván megnyugszik és ő is odajön,onnan ugatva.


Most azon gondolkozom,hogy bár bennem segítőszándék volt,jelezni akartam hogy nem kell félni,lehet hogy mégis félrenevelem és nélkülem nem lesz elég bátor?


2016. aug. 26. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Majd ahogy nő megbátorodik, szerintem felesleges "segíteni". Inkább azt kellene tanítani hogy ha ott vagy hagyja abba. Ha arra bátorítod hogy téged látva ugasson azzal valóban kicsit félreneveled.
2016. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jobb lenne ilyenkor rászólnod, hogy oké, most már ott vagy te, befejezheti az ugatást.

Azért hátrált, mert átadta neked a terepet, mint vezérnek. Ezt jól tette. Most csak csendre kell ilyenkor inteni. Elég, ha addig ugat, jelez, míg ki nem mész, utána nyugodjon le és maradjon csendben.

2016. aug. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Félreértettél. Ha nem vagyok ott és egyedül van,akkor hátrál. Ha odamegyek akkor felbátorodik és közelebb mer menni a kapuhoz.


Viszont teljesen igazad van kedves első,erre nem is gondoltam.


Akkor hagyjam őt békén? Majd megbátorodik egyedül is?

2016. aug. 26. 15:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Elhaladó emberre, állatra nem kellene ugatnia. Ha erősíted benne ezt a fajta ugatást, eléred, hogy bárki elmegy a kerítésetek mentén, a kutya ugatni fog.

Azt taníthatod neki, hogyha megáll valaki a kaputokban, akkor ugasson. Viszont, ahogy valaki megjelenik a családból, elhallgasson.

2016. aug. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!